LINKI AFILIACYJNE

Szukamy mini drukarki do etykiet. Sprawdź najlepsze modele

Zaktualizowano

Niimbot D11

Ta prosta i bardzo tania drukarka pozwala drukować etykiety bez użycia tuszu. Można obsługiwać ją z wykorzystaniem aplikacji mobilnej.


Dymo LabelManager 210D

Ten model pozwala w dużej mierze personalizować drukowany tekst, a także współpracuje z taśmami o różnych szerokościach.


Brother PT-E550WSP ZW1

Potrzebujecie solidnej mini drukarki do etykiet do zastosowań przemysłowych? Ten model firmy Brother powinien świetnie się sprawdzić.


Choć dla większości osób odpowiednie będą drukarki i urządzenia wielofunkcyjne do domu i biura, są też tacy, którzy potrzebują mini drukarki do etykiet. Tego typu urządzenie przyda się osobom prowadzącym niewielki sklep i nie tylko. Pojawia się pytanie, na jaką drukarkę się zdecydować. Spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie.

Mini drukarki do etykiet – na co zwracać uwagę?

Mini drukarki do etykiet drukują etykiety w różnych rozmiarach. Dobrze więc na początku określić, jakich dokładnie etykiet potrzebujemy i wybrać model, który się w tym sprawdzi. Jeśli szukamy urządzenia, którego będziemy używać przez wiele czasu w ciągu dnia, warto zwrócić uwagę na szybkość drukowania. W przypadku osób, które po drukarkę będą sięgać sporadycznie, ma to mniejsze znaczenie.

Wspomnieliśmy już o rozmiarach etykiet, ale różnią się one także ew. obecnością podkładu. Oprócz tego możemy zastanowić się, na jakiej technice druku nam zależy. Drukowanie termiczne jest bardzo ekonomiczne, jednak wydruki przeważnie nie mogą pochwalić się zbyt dobrą trwałością. Jeśli zależy nam na tym, by wydruk był jak najbardziej odporny na zjawiska zewnętrzne, powinniśmy rozważyć drukarki termotransferowe.

Mini drukarki do etykiet – propozycje modeli

Wybraliśmy kilka modeli drukarek do etykiet z różnych przedziałów cenowych. Braliśmy pod uwagę funkcjonalność poszczególnych modeli oraz opinie użytkowników.

Niimbot D11

Niimbot D11 to najbardziej podstawowy model z naszego zestawienia. Do jego atutów można zaliczyć naprawdę kompaktowe wymiary (132 × 79 × 29 mm) i niską wagę (182 g). Urządzenie drukuje etykiety o szerokości 12 mm metodą termiczną, bez użycia tuszu. Rozdzielczość wydruku to 203 dpi. W zestawie znajdziemy rolkę, która wystarczy do wydrukowania 160 etykiet. Drukarka jest wyposażona w Bluetooth i można ją połączyć ze smartfonem. Korzystając ze specjalnej aplikacji mobilnej, możemy m.in. wybrać rozmiar i typ czcionki oraz treść wydruku.

Dymo LabelManager 210D

Jeśli poszukujecie możliwie niedrogiej, a jednocześnie wszechstronnej mini drukarki do etykiet, ten model może być rozsądną propozycją. Urządzenie współpracuje z taśmami o szerokości 6,9 oraz 12 mm. Wpisywanie krótkiego tekstu nie powinno sprawić problemu, bo producent zadbał o klawiaturę. To, jak będzie wyglądał wydruk, możemy podejrzeć na ekranie LCD. Urządzenie drukuje z wykorzystaniem technologii termotransferowej i może być zasilane bateriami lub zostać podłączone do zasilacza. Odcinanie etykiet ułatwia nożyk.

Dymo Rhino 4200

Mini drukarki do zdjęć to nie tylko podstawowe modele, ale też te bardziej zaawansowane. Przykładem jest Dymo Rhino 4200. Urządzenie jest wyposażone w klawiaturę QWERTY. Nie zabrakło klawiszy skrótów, które pozwalają tworzyć i formatować owijki na przewody, kody kreskowe oraz różnego rodzaju etykiety. Drukarka drukuje na taśmach o szerokości 6,9,12 oraz 19 mm, jest nawet opcja bezpośredniego drukowania na rurkach termokurczliwych. Producent zadbał o gumowe elementy, które minimalizują ryzyko uszkodzenia urządzenia przy upadku.

Brother PT-E550WSP ZW1

Niektórzy potrzebują naprawdę zaawansowanej mini drukarki do etykiet. Ten model jest akurat najmniej mini z całego naszego rankingu (wymiary 126 × 250 × 94 mm, waga przekraczająca kilogram), ale wciąż jest to urządzenie, które można w miarę łatwo przenosić. Szczególnie jeśli użyjemy dedykowanej walizki. Opisywana drukarka drukuje na taśmach o szerokości 3,5, 6, 9, 12, 18 oraz 24 mm. Urządzenie jest przystosowane do przemysłowego drukowania np. etykiet do znakowania gniazdek i przełączników. Docenią je choćby elektrycy.

zdjęcie główne: YouTube/Niimbot

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw