LINKI AFILIACYJNE

Braun czy Philips? Jaka maszynka do golenia jest lepsza?

Zaktualizowano
Braun czy Philips? Braun 3010s

Braun Series 3 3010s

Niedroga golarka, która łatwo pozwoli na dokładne skrócenie zarostu niemal do samej skóry.


Philips Series 5000 S5587

Niniejsza golarka poradzi sobie idealnie z gęstym i twardym zarostem w krótkim czasie.


Braun XT5200

Wiele nakładek, prosta obsługa i golenie bardzo blisko skóry.


Braun czy Philips. Jaka golarka jest lepsza?

Szukając dla siebie maszynki do golenia, zadajemy sobie wiele pytań. Podstawowym jest Braun czy Philips. Ta dwójka producentów od zawsze przewija się na półkach sklepowych, gdy planujemy zakup elektrycznej maszynki do golenia. Czym się różnią w konkretnych budżetach? Czy Braun jest lepszy od Philipsa? A może Philips jest lepszy niż Braun? Niniejszy tekst wskaże różnice między nimi i zdecydowanie ułatwi wam wybór.

Golarka Braun — czym się charakteryzuje?

Braun Czy Philips - porównanie golarek

Trymery, maszynki do golenia czy golarki elektryczne od firmy Braun pojawiały się w większości domów. Tak naprawdę, to większość mężczyzn w mojej rodzinie decydowała się na rozwiązania właśnie tej firmy. Przede wszystkim jednak były to golarki, stworzone do codziennego golenia zarostu. Sprawdzały się one w tej roli bardzo dobrze, więc poniżej znajdziecie kilka wybranych przeze mnie modeli, które idealnie sprawdzą się w tej roli. Poza nimi oczywiście znajdziemy też w ofercie producenta zwykłe trymery, do których może nas przekonać inne wykonanie i ergonomia niż w produktach firmy Philips.

Maszynka do golenia Philips — czy warto?

Sam wyłamałem się od rodzinnych przyzwyczajeń i głównie korzystałem z produktów Philips, ale były to trymery, a nie golarki. Philips posiada je oczywiście w ofercie, ale znacznie rzadziej widuję je jako promowane przez sklepy na wystawie czy przy wyszukiwaniu konkretnych produktów online. Bardzo popularną serią golarek jest oczywiście Philips One Blade. Najtańsze zaczynają się od niecałych 200 PLN, kończąc na prawie 800 złotych.

Golarka foliowa i rotacyjna. Czym się różnią, jaka jest lepsza?

Obaj producenci wyznają różne filozofie, jeśli chodzi o tworzenie golarek do zarostu i głowy. Zastanawiając się jaką maszynkę kupić, Braun czy Philips, zobaczymy dużą różnicę już w samej budowie.

Braun czy Philips - zdjęcie przykładowe przedstawiające trymerr

Golarki foliowe od firmy Braun posiadają ostrza umieszczone pod tak zwaną folią, czyli cieńszą od papieru warstwą metalu. Włosy trafiają do dziur w folii i są o nią ścinane. Jest to rozwiązanie idealne dla tych, którzy posiadają miękki zarost i chcą ściąć go w pełni na zero. Przy grubszych włosach i gęstym umiejscowieniu może on sobie nie poradzić. Podobnie, jeśli rosną one w różnych kierunkach. W przypadku foliówki działa ona tylko w górę i w dół, przez co niekiedy trzeba się trochę namachać.

Golarka rotacyjna jest z kolei rozwiązaniem znacznie szybszym, ale stosowanym głównie u firmy Philips. Ponownie mamy do czynienia z rozwiązaniem w postaci folii, ale jest ona znacznie grubsza. Golenie z pomocą maszynki rotacyjnej jest znacznie szybsze, bo następuje ono we wszystkich kierunkach. Znacznie lepiej radzi sobie też z grubszym i gęstym zarostem. Jej minusem jest jednak większa minimalna długość włosa po goleniu. Jeśli jest to element, na którym nam zależy, to powinniśmy pozostać przy golarce foliowej.

Niedroga opcja do golenia na zero.

Braun Series 3 3010s

Jeśli zastanawiacie się jaką maszynkę do golenia wybrać, to bez wątpienia zastanawiacie się, co wybrać — Braun czy Philips. Powyżej wyjaśniłem już podstawowe różnice między golarką foliową a rotacyjną. W tym przypadku mamy do czynienia z tą pierwszą, w jednej z najtańszych możliwych odsłon. Posiada ona potrójny mechanizm cięcia, który zapewnia dobre efekty i przycina zarost przy samej skórze. Dodatkowym atutem jest również możliwość golenia na mokro, co może zmniejszyć podrażnienia.

Braun czy Philips? Golarka dopasowująca się do kształtu twarzy

Philips Series 5000 S5587

Braun czy Philips? Golarka Philips Series 5000 S5587

Jeśli zastanawiacie się, którego producenta wybrać — Braun czy Philips, a bardziej zależy wam na szybkości niż dokładności, to warto spojrzeć na Philips Series 5000 S5587, które jest golarką rotacyjną z głowicami, które dopasowują się do kształtu twarzy. Dzięki zaawansowanym technologiom jest to również idealna opcja dla osób z gęstym zarostem. Prędkość ostrzy na bieżąco dopasowuje się do oporu stawianego przez włosy, tak by zapewniać, jak najlepsze efekty. Dodatkowo posiada ona dobry akumulator, możliwość i wbudowany trymer, który pozwala na docięcie wąsa, czy linii włosów.

Uniwersalne golarki

Philips OneBlade

Braun czy Philips, golarka OneBlade

Zastanawiając się nad wyborem Braun czy Philips musimy zwrócić uwagę na Philips OneBlade Pro 360. Jest to uniwersalny produkt, który z powodzeniem pozwoli nam na kontrolowanie owłosienia na całym ciele. Wygodna, niewielka konstrukcja i bardzo kulturalna praca są dużymi zaletami tego rozwiązania. Ze względu na powierzchnię tnącą jest to wolniejsza opcja niż wyżej wspomniany Philips Series 5000 S5587, ale dla wielu to właśnie OneBlade decyduje nad wybraniem firmy Braun czy Philips. Niniejszy produkt pozwala nam na golenie na mokro bez zacięć, ale żywotność ostrzy określana jest na 3-4 miesiące.

Braun XT5200

Braun XT5200 jest odpowiednikiem Philips OneBlade i z tego powodu może ona być powodem zastanawiania się nad wyborem Braun czy Philips. Na pierwszy rzut oka są to produkty bardzo podobne, ale w zestawie z XT5200 znajdziemy więcej dodatków, a do tego cena jest niższa. Producent informuje nas o ostrzach, które pozostają ostre do pół roku, możliwości cięcia na mokro i ochronnej nakładce do ciała. Bezproblemowo zaopiekujemy się z nią nie tylko owłosieniem na twarzy. Według użytkowników to, która opcja jest lepsza — Braun czy Philips, zależy jedynie od osobistych preferencji i ergonomii obu golarek.

Część odnośników w artykule to linki afiliacyjne. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ofertą na konkretny produkt – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji i jej niezależność.

Motyw