MAT. PROMOCYJNY

Tefal X-Force Flex – odkurzaj wszędzie, wokół i pod meblami

6 minut czytania
Komentarze

Gdyby ktoś zapytał mnie jakie urządzenia sprzątające domowe powierzchnie są najbardziej przydatne, to bez wahania wskazałbym na robota autonomicznego uzupełnionego przez dobry, bezprzewodowy pionowy odkurzacz. Ten uniwersalny sprzęt pomoże nam w wielu codziennych sytuacjach i dzięki niemu utrzymamy porządek w każdym kącie. Oferowany jest w różnych wariantach przez wielu producentów i jest równie wiele aspektów, które trzeba rozpatrzyć przed jego zakupem. Dziś przyjrzymy się jednemu z przedstawicieli firmy Tefal – Tefal X-Force Flex 15.60, który odkurzy nie tylko między meblami, ale także pod nimi.

Tefal X-Force Flex 15.60 w akcji

Budowa i wygląd

Tefal X-Force Flex 15.60

Czy odkurzacz, który ma tylko stać gdzieś schowany w kącie powinien się dobrze prezentować? Zdecydowanie tak. Nie zawsze w domu jest miejsce, żeby go ukryć, a jeśli miejsce przechowywania będzie trudno dostępne, użytkowanie odkurzacza będzie mało wygodne i sprzęt dużo straci na swojej funkcjonalności. X-Force Flex nie trzeba ukrywać, ponieważ prezentuje się świetnie, jest utrzymany w nieprzerwanie modnej industrialnej stylistyce i ma w sobie “to coś”, co podkreśla dynamikę jego działania. Najbardziej charakterystyczna jest jego czarno-miedziana kolorystyka i mocarna konstrukcja, która przekłada się na pewne trzymanie go w dłoni. Ponadto wszystkie elementy odkurzacza są dobrze spasowane i sprawiają wrażenie bardzo wytrzymałych.

Baza ładująca

Tefal X-Force Flex 15.60

Przy wyborze odkurzacza pionowego kluczową sprawą jest jego bezprzewodowość. Tutaj idzie ona w parze z funkcjonalną bazą będącą jednocześnie stacją ładującą. Tefal postawił na stojącą stację do swojego X-Force Flex, dzięki czemu nie ma konieczności wiercenia nieestetycznych dziur w ścianie. To dodatkowa zaleta dla niezdecydowanych, którzy nie wiedzą gdzie najlepiej odkurzacz ustawić oraz dla wynajmujących mieszkanie, którzy nie chcą lub nie mogą sobie pozwolić na powieszenie odkurzacza.  

Ciekawym rozwiązaniem jest to, że nawet część bazy możecie wykorzystać jako przedłużenie rury i odkurzyć wyżej położoną powierzchnię, np. przestrzeń za karniszem czy miejsca pod samym sufitem.

Akcesoria

Tefal X-Force Flex 15.60

Baza stanowi też elegancki i ergonomiczny stojak na wszystkie dołączane do odkurzacza akcesoria, a jest ich bardzo dużo. Wymienne końcówki w zestawie obejmują uniwersalną szczotkę, szczotkę do tapicerki plus dodatkową przeznaczoną do zwierzęcej sierści oraz szczelinówkę. Jeśli dodamy do tego podstawową rurę oraz przedłużenie wyjmowane z bazy, to otrzymujemy naprawdę bogaty wachlarz możliwości. W zestawie znajdziemy też zaskakująco niewielką instrukcję. Spodziewałem się wielostronicowej knigi w każdym możliwym języku świata, a tutaj mamy krótką, kolorową instrukcję z QR kodami, które w razie potrzeby prowadzą nas prosto do filmów instruktażowych. Intuicyjność tego sprzętu jednak pozwala na pozostawienie nawet takiej instrukcji w tyle szuflady ot tak, na wszelki wypadek. W zestawie znajdziemy także dodatkowy wymienny filtr, co pozwoli na długą eksploatację sprzętu bez konieczności dokupowania wymiennych części.

Odkurzanie

Tefal X-Force Flex 15.60

Co jest najważniejsze w każdym odkurzaczu? Oczywiście, moc. Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że odkurzacz ma aż 230 Airwattów, co sprawia, że wciąga dosłownie wszystko i to nawet na niskich ustawieniach. Ponadto urządzenie potrafi samo dostosowywać swoją moc do sprzątanej powierzchni, a nawet jeśli błędnie wydaje się Wam, że Wy sobie lepiej z tym zadaniem poradzicie, to możecie ręcznie szybko przełączać się między aż 5 trybami pracy.

Jeśli jednak jesteście zadowoleni z automatycznego trybu, ale chcielibyście usunąć miejscowo większe zabrudzenia, to możecie skorzystać z wygodnego spustu, który na chwilę włączy nadprogramową moc.

Dodatkowe atuty

Tefal X-Force Flex 15.60

Poza rewelacyjną mocą odkurzacz może pochwalić się dodatkowymi atutami. Technologia flex sprawia, że podstawową rurę odkurzacza jednym ruchem można zgiąć tak, że szczotka odkurzy podłogę pod meblami. Tam zwykle jest też ciemno, a podświetlenie końcówki odkurzającej pomoże dojrzeć wszelkie zabrudzenia. Trzeba też wspomnieć o rozwiązaniu, które pierwszy raz spotkałem w Tefal X-Force Flex, a są to szczotki Easy Brush. Zarówno podstawowa rura oraz sama jednostka odkurzająca mają wbudowane własne końcówki na stałe, zatem wystarczy Wam sam podstawowy komplet, bez akcesoriów w stacji, aby wykonać codzienne, podstawowe sprzątanie.

Ponadto możecie do odkurzacza dokupić specjalną nakładkę mopującą Tefal Aqua, dzięki której nie tylko odkurzycie, ale w tym samym czasie wymopujecie swoje podłogi.

Ostatnią zaletę zostawiłem na koniec – nawet jeśli planujecie jeszcze później posprzątać samochód i garaż, to o baterię i ładowanie nie musicie się obawiać.

Akumulator i ładowanie

Tefal X-Force Flex 15.60

Bateria w tym sprzęcie to aż 9 komorowe ogniwo zapewniające maksymalny czas pracy na poziomie ok. 80 minut. Jeśli chcecie wiedzieć, ile baterii Wam zostało, to widoczne jest to na wyświetlaczu urządzenia. Podczas korzystania widać wyraźnie, że zużycie baterii uzależnione jest od wybranej mocy sprzątania, więc przeklikując się przez tryby szybko znajdziecie najbliższe optymalnemu rozwiązanie.

Odkurzacz ładuje się szybko i choć przy jednorazowym sprzątaniu nie udało mi się go rozładować do zera, to jeśli Wam się uda, ponowne jego ładowanie do pełna zajmuje 3 godziny. Na jednostce sprzątającej zauważycie z daleka niebieskie diody, które wskażą Wam czy urządzenie jest już w pełni gotowe do pracy. Warto wspomnieć, że bateria jest wymienna i na dniach możecie spodziewać się opcji jej osobnego dokupienia.

Gwarancja naprawialności

Tefal X-Force Flex 15.60

Korzystając z urządzeń firmy Tefal nie musicie bać się, że gdy sprzęt będzie wymagał naprawy tuż po okresie gwarancji (i nie tylko!) to jedyne co Wam pozostanie to jego wyrzucenie. Tefal X-Force Flex 15.60 będzie naprawialny aż przez 15 lat, a części do naprawy lub konserwacji Waszego sprzętu będą dostępne przez cały ten okres.

Podsumowanie

Tefal X-Force Flex 15.60

Tefal X-Force Flex 15.60 to uniwersalny sprzęt, który przyda się w każdym domu. Niezależnie od tego, do jakich celów będziecie go wykorzystywać. Jego główny atut, czyli duża i jednocześnie personalizowana moc sprawi, że efekty sprzątania przyjdą szybko i będą więcej niż zadowalające. Bogaty zestaw i różnorodność końcówek oraz łatwa w obsłudze stacja w połączeniu z wydajną baterią bezpośrednio przełożą się na czystość w Waszych domach, a Wy będziecie po odkurzacz chętnie i często sięgać. 

Wpis powstał we współpracy z firmą Groupe SEB