Ród Smoka HBO Max trailer house of the dragon

Pierwszy trailer Ród Smoka – Gra o Tron może się odrodzić na HBO Max

2 minuty czytania
Komentarze

Pierwszy trailer serialu Ród Smoka (House of the Dragon) od HBO Max zapowiada kontynuację innego hitu od platformy. Wprawdzie Gra o Tron toczyła się znacznie później, niż to, co będziemy oglądać w nowym serialu, ale zapowiedź pokazuje, że możemy oczekiwać bardzo podobnego stylu w prezentowanej opowieści. Co więcej, już teraz możemy zobaczyć smoki, co w przypadku Gry o Tron nie było takie oczywiste.

Trailer Ród Smoka – zapowiedź House of the Dragon od HBO Max

Serial Gra o Tron był jednym z największych hitów od HBO. To ta produkcja sprawiła, że ludzie kupowali subskrypcje na HBO GO, które teraz jest po prostu HBO Max. I choć pierwsze sezony produkcji był wręcz uwielbiane przez widzów, to już kolejne były oceniane coraz gorzej. Szczególnie ostatni sezon, który nie dość, że zawierał sporo błędów, to jeszcze niektóre sceny były tak nakręcone, że niewiele dało się zobaczyć na ekranie. I choć jeszcze niedawno wiele się mówiło o Grze o Tron, to teraz już o serialu nie mówi się praktycznie wcale. Nowa produkcja osadzona w tym samym uniwersum może to jednak zmienić.

Ród Smoka pojawi się na HBO Max już 22 sierpnia tego roku, a nowe odcinki będziemy dostawać w cotygodniowych odstępach. Wiadomo, że akcja samego serialu będzie działa się około 200 lat przed wydarzeniami znanymi z Gry o Tron, a Ród Smoka ma liczyć sobie 10 odcinków. Na ekranie zobaczymy sporo znanych nazwisk, a wśród nich Paddy Considine (Viserys Targaryen), Matt Smith (Daemon Targaryen), Olivia Cooke (Alicent Hightower), Emma D’Arcy (Rhaenyra Targaryen) czy Steve Toussaint (Lord Corlys Velaryon). Serial ponownie będzie oparty na prozie George’a R.R. Martina, a tym razem na jego książce Ogień i krew.

Zobacz też: Nowości HBO Max na maj – powraca legendarny serial, a dobrych treści będzie sporo.

Sam zwiastun Rodu Smoka nie odpowiada na pytanie, jak wiele zmian wprowadzili twórcy w swojej ekranizacji. Trudno też jeszcze oceniać, czy Ród Smoka będzie cieszył się tak wielkim zainteresowaniem, jakim cieszyła się Gra o Tron. Nie zmienia to jednak tego, że Ród Smoka może być jedną z największych serialowych premier tego lata i jesieni. O tym, czy serial wyszedł dobrze, przekonamy się już pod koniec sierpnia.

Źródło: HBO Max

Motyw