Postacie z filmu Toy Story, w tym kowboj w żółtej koszuli, kosmonauta, kowbojka, różowy miś, tyranozaur, koń, prosiaczek, blondynka w niebieskiej sukience, topper Ken i fioletowy stworek.
LINKI AFILIACYJNE

Toy Story 5 nabiera rozpędu. Znamy reżysera animacji

3 minuty czytania
Komentarze

Toy Story 5 przebojem zmierza na wielkie ekrany, o czym świadczy zaangażowanie Disneya w całą produkcję. Właśnie poznaliśmy nazwisko reżysera, który zajmie się produkcją kolejnej części serii.

Toy Story 5 w drodze – za reżyserię odpowie Andrew Stanton

Plakat filmy Toy Story 5
Fot. Disney / materiały prasowe

Seria Toy Story podbija serca najmłodszych widzów już niemalże od trzech dekad. Oczywiście wciąż największą popularnością i sentymentem cieszą się pierwsze dwa filmy z cyklu, jednak to wszystkie sequele składają się na atrakcyjność franczyzy. Tak się składa, że Disney ma ambitne plany na najbliższe lata, co przekłada się między innymi na rozwój wspomnianej przed chwilą serii.

Premiera Toy Story 5 została wstępnie zaplanowana na 19 czerwca 2026 roku. Tak odległy termin mógł sugerować, że władze wytwórni zajmą się innymi projektami, jednak nic bardziej mylnego! Internet właśnie obiegła wiadomość, że reżyserem nadchodzącej animacji będzie Andrew Stanton, który pracuje przy serii od jej początków w 1995 roku.

Pracownik studia Pixar dotychczas zajmował się kwestiami scenariuszowymi, współtworząc wszystkie cztery filmy z cyklu Toy Story. Po kilkudziesięciu latach Stanton „awansował”, co przełoży się na objęcie przez niego funkcji reżysera Toy Story 5. Zaznaczmy, że Amerykanin przed laty stworzył takie hity, jak Gdzie jest Nemo? czy WALL-E. Za obie te produkcje Stanton zdobywał zresztą Oscary.

Co trzeba wiedzieć o serii Toy Story?

Buzz Astral i Chudy lecący w powietrzu.
Fot. Disney / materiały prasowe

Wszystko wskazuje na to, że Toy Story 5 jest w dobrych rękach. W związku z tym warto przypomnieć sobie historię serii, która sięga połowy lat 90. ubiegłego wieku. To właśnie w 1995 roku światło dzienne ujrzał pierwszy film z serii, który był również premierową produkcją słynnego studia Pixar.

Cztery lata później doczekaliśmy się sequela, a „trójka” zadebiutowała dopiero po ponad dekadzie – w 2010 roku. Najświeższym produktem z serii jest Toy Story 4 z czerwca 2019 roku. Oznacza to, że piąta część serii zadebiutuje 31 lat po premierze oryginału w reżyserii Johna Lassetera.

Dalsza część materiału znajduje się pod wideo

Jeśli wśród naszych czytelników są osoby, które jakimś cudem nigdy nie oglądały żadnego filmu z serii Toy Story, warto pamiętać, że jest to jeden z najbardziej ikonicznych i wpływowych cykli filmowych w historii kina animowanego.

Fabuła wszystkich filmów skupia się na życiu zabawek, które ożywają, gdy tylko nie są obserwowane przez ludzi. Centralną postacią jest kowboj Chudy, który przez większość serii jest liderem i mentorem dla innych zabawek. Główne motywy filmów to przyjaźń, lojalność, akceptacja zmian oraz odnajdywanie swojego miejsca w świecie.

Dziękujemy za lekturę artykułu. Czy jesteś fanem sportu, ale lubisz też wypoczynek? Podziel się z nami swoją opinią w krótkiej ankiecie! Zajmie ci to kilka sekund, a my chętnie poznamy twoje zdanie na temat oglądania wydarzeń sportowych.

Źródło: CBR Zdjęcie otwierające: Disney / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw