Astro Bot trzymający robopieska w na wpół otwartej buzi, na tle kolorowej ściany z żółtymi elementami.
LINKI AFILIACYJNE

Astro Bot to mocny kandydat na grę roku. Poznaliśmy polską cenę gry na PS5

2 minuty czytania
Komentarze

Niezależnie od tego, co Microsoft lub Geoff Keighley ogłoszą na najbliższych konferencjach, tegoroczny, letni cykl zapowiedzi gier ma już mojego zwycięzcę. Astro Bot, ekskluzywna platformówka na PlayStation 5 pojawi się 6 września 2024 r. Jest to kontynuacja darmowego Astro’s Playroom, dołączanego do każdej konsoli. Sequel będzie jednak płatny, choć nie przyjdzie nam uiścić klasycznych 339 złotych.

Ile Astro Bot będzie kosztować na PlayStation 5?

Plakat gry "Astro Bot" ukazujący postacie robotów oraz zielonego obcego z kosmicznymi statkami na tle piaskowej pustyni i gwieździstego nieba. Gra została zapowiedziana na State of Play
Fot. Sony / materiały prasowe

Astro Bot został wyceniony na poziomie 299 złotych, odpowiadającemu 59,99 dolarów za grę w PlayStation Store. To podobnie jak Sackboy: Wielka Przygoda, inna fantastyczna platformówka tego wydawcy.

ASTRO BOT, gra na PS5, cena 299,00 zł, data premiery 6/9/2024 00:00 CEST, opcja przedsprzedaży. Kosmiczne tło z robotami w przestrzeni kosmicznej. Ikony wsparcia dla 1 gracza, Remote Play, wibracji i efektu DualSense. Oznaczenie wiekowe 7+.
Fot. PSN / zrzut ekranu

No właśnie, bo Sackboy: Wielka Przygoda także debiutował razem z pierwszymi grami za 339 złotych, a jednak został wyceniony na 299 złotych. Nie jest to gigantyczna różnica, ale ta „dwójka z przodu” może przekonać osoby, które zwykły nie kupować wydań AAA od PlayStation Studios.

Ciąg dalszy pod materiałem wideo

Astro Bot to może być platformówka roku 2024

Jedyne co w kwestii tego tytułu martwi to fakt, że po State of Play z końcówki maja, zwiastun pozycji ma zaledwie ok. 840 tys. wyświetleń. Kiedy – z własnego doświadczenia – mogę wam zagwarantować, że będzie to jedna z najlepszych gier całej 9. generacji.

Zwiastun gry Astro Bot

Wystarczy zagrać w darmowe Astro’s Playroom, by się o tym przekonać. Team Asobi – twórcy dzieła – to mistrzowie w poskramianiu możliwości kontrolera DualSense, przez co gra nieustannie potrafi zaskakiwać. Wystarczy przytoczyć mechanikę robotycznej małpki, którą wspinamy się przy wykorzystaniu adaptacyjnych triggerów (siła uchwytu ma znaczenie), jednocześnie wymachując padem na lewo i prawo (żyroskop).

Nawet niecałe 4 lata po premierze, Astro’s Playroom pozostaje jedną z najwybitniejszych gier na PlayStation 5. Dlatego też czekam na nowe dzieło Team Asobi z niecierpliwością, ponieważ coraz trudniej o porządną platformówkę z tak wysokim budżetem na innowacje w rozgrywce i słodziutką oprawę audiowizualną.

Dziękujemy za lekturę artykułu. Czy jesteś fanem sportu, ale lubisz też wypoczynek? Podziel się z nami swoją opinią w krótkiej ankiecie! Zajmie ci to kilka sekund, a my chętnie poznamy twoje zdanie na temat oglądania wydarzeń sportowych.

Zdjęcie otwierające: Astro Bot / zrzut ekranu

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw