Zdjęcie postaci trzymającej katanę i patrzącej na neonowe światła miejskiej dżungli nocą, z reklamami i wysokimi budynkami w tle, związane z grą Cyberpunk 2077 Ultimate Edition

Cyberpunk 2077 otrzyma jeszcze jedną aktualizację. Oto, na co mogą liczyć gracze

2 minuty czytania
Komentarze

Cyberpunk 2077 jest już w CD Projekt RED tematem wygaszanym. Nie dalej jak na ostatniej prezentacji dla inwestorów widzieliśmy, że to Wiedźmin 4 jest obecnie najważniejszym projektem w polskim studio deweloperskim. Choć slajdy jasno wskazywały, że nad przygodą w Night City nikt już nie pracuje, do gry z 2020 r. zostanie wypuszczona jeszcze jedna, bardzo istotna aktualizacja.

Jaka aktualizacja trafi do Cyberpunk 2077?

Cyberpunk 2077: Widmo Wolności - screenshot z gry (wersja na PC)
Fot. Łukasz Gołąbiowski / Android.com.pl

Jak donosi IGN, Cyberpunk 2077 może jeszcze otrzymać wsparcie dla AMD FSR 3. To bliźniacza technologia do NVIDIA DLSS 3, z tym że nie jest ona ograniczona do kart graficznych jednego producenta.

Nie wchodząc w technologiczne detale, wykorzystując sztuczną inteligencję, oprogramowanie jest w stanie wyświetlać grę w lepszej rozdzielczości, renderując ją w niższej. Dzięki temu podzespoły nie są aż tak obciążane i mogą generować więcej klatek animacji na sekundę, przynosząc tym samym stabilniejsze doświadczenie.

Warto dodać, że podobną aktualizację otrzymało Immortals of Aveum, jedna ze strzelanek wypuszczonych w 2023 r. Co ją wyróżniało to fakt, że działała także na konsolach PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S, korzystających przecież z podzespołów AMD.

Jak FSR 3 może pomóc Cyberpunk 2077 na konsolach?

Cyberpunk 2077 Widmo Wolności - recenzja
Fot. CD Projekt RED / materiały prasowe

Tak się składa, że od niedawna znów grywam w Cyberpunk 2077, kończąc zadania z głównego wątku. Podczas rozgrywki widzę wyraźnie, że choć tytuł stara się trzymać stałe 60 FPS na PS5, dalej pozostaje mnóstwo miejsc, w którym zdarzają się przycięcia.

Choć nie wiemy, kiedy aktualizacja z FSR 3 pojawi się i czy zawrze wsparcie dla konsol obecnej generacji, taka implementacja z pewnością ustabilizowałaby poziom klatek także w tych newralgicznych miejscach. Dlatego też czekamy na dalsze informacje i trzymam kciuki, bo pole do poprawy dalej pozostaje.

Czy jesteś zainteresowany wynagrodzeniami programistów? Wypełnij krótką ankietę (zajmie Ci to tylko 10 sekund!), aby podzielić się z nami swoją opinią. Twoje odpowiedzi pomogą nam lepiej zrozumieć tę kwestię.

Zdjęcie otwierające: CD Projekt RED / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw