Recepcja CD Projekt z trzema osobami, oświetlonym logo czerwonego ptaka na ścianie po lewej stronie.
LINKI AFILIACYJNE

Projekt Hadar to nie kolejny Wiedźmin. Nowość od CD Projektu może być przełomem

3 minuty czytania
Komentarze

CD Projekt znane jest głównie z serii Wiedźmin oraz Cyberpunk 2077, ale pracuje także nad zupełnie nową grą, czyli projekt Hadar. O samej produkcji nie wiemy praktycznie nic, ale może się ona okazać kluczowym tytułem dla polskiego studia. Być możne ważniejszym nawet od kolejnych część popularnej już serii. Mówimy w końcu o zupełnie nowym otwarciu, co będzie stanowiło dla Polaków potężne wyzwanie.

Projekt Hadar – największe wyzwanie CD Projektu

Wejście do siedziby CD Projekt RED z dużym czerwonym logo w kształcie ptaka na ścianie budynku, ludzie przechodzący obok.
Fot. CD Projekt RED / materiały prasowe

Jednym z najtrudniejszych zadań w branży gamingowej, jest stworzenie własnego IP (ang. Intellectual Property), czyli zupełnie nowego produktu lub serii. W przypadku CD Projektu wyzwanie może być podwójne. Fani studia doskonale wiedzą, jak wielki potencjał w nim drzemie, ale też projekt Hadar będzie pierwszym dużym tytułem, który opracowywany jest od zera.

Wiedźmin powstał przecież na bazie książek Andrzeja Sapkowskiego, a Cyberpunk 2077 na podstawie świata, który wykreował Mike Pondsmith. Nowe IP będzie więc poniekąd sprawdzianem dla firmy.

Cyberpunk 2077 Widmo Wolności - recenzja
Fot. CD Projekt RED / materiały prasowe

Podczas ostatniego wydarzenia Digital Dragons, redakcja GamesRadar rozmawiała z Marią Mazur, która tworzyła questy dla Cyberpunk 2077: Widomo wolności.

Wprawdzie jej wypowiedź nie zdradza nic z fabuły czy nawet kierunku, w którym ma być rozwijany projekt Hadar, to widać, że emocje są coraz większe. CD Projekt testuje cierpliwość graczy, ponieważ o projekcie słyszeliśmy już dwa lata temu, a dalej brakuje konkretów.

Byłam bardzo szczęśliwa, słysząc, że faktycznie zamierzamy stworzyć własne IP. Czuję, że ma to sporo sensu, biorąc pod uwagę, ilu utalentowanych ludzi pracuje w naszym zespole, jak scenarzyści czy dział artystyczny. Uważam, że byłaby to ogromna strata, gdybyśmy nie zainwestowali tego wszystkiego w zupełnie nowy projekt pochodzący prosto od nas. Jestem zatem bardzo podekscytowana projektem Hadar.

Maria Mazur, projektantka questów w Cyberpunk 2077: Widmo wolności dla GamesRadar, tłumaczenie redakcja

Własne IP zmieni wszystko

wykres przedstawiający ile osób pracuje nad projekt Hadar w CD Projekt.
Grafika prezentująca, ile osób skierowanych jest do nowych projektów. Fot. CD Projekt / zrzut ekranu

Nie jest łatwo stworzyć nowe IP, jeżeli nie ma się dużego wsparcia od fanów. Firma dalej je ma i nie zepsuła tego nawet niezbyt przyjemna premiera Cyberpunk 2077 na konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Teraz większość sił studia skierowana jest do prac nad Polarisem, czyli kolejną odsłoną Wiedźmińskiej sagi. Hadar nie jest może odstawiony na boczny tor, ale zanim dostaniemy jakieś konkrety, mogą minąć jeszcze lata.

Polskie studio ma na tyle silną pozycję, że niezależnie od tego, o czym będzie opowiadać gra, ta stanie się hitem. Zanim to się jednak wydarzy, wcześniej pewnie będziemy mogli sprawdzać kody do Wiedźmina 4.

Dziękujemy, że dotarłeś do końca materiału. Zbieramy właśnie dane pośród naszych czytelników dotyczące ich podejścia do zarobków programistów. Jeżeli masz dodatkowe 10 sekund – będziemy wdzięczni, jeśli odpowiesz na poniższe pytanie.

Źródło: GamesRadar. Zdjęcie otwierające: CD Projekt RED / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw