spadkobierca Heroes 3

Następca Heroes 3 debiutuje w wersji 1.0. Oto jak zagrać w Songs of Conquest

2 minuty czytania
Komentarze

Songs of Conquest, czyli jedyny słuszny następca Heroes 3, wyszedł już z wczesnego dostępu. To oznacza, że możecie zagrać w pełną wersję zupełnie nowej gry, która opiera się na schematach znanych ze strategicznego klasyka. Wystarczy tylko ją kupić.

Jak kupić następcę Heroes 3 na komputerach PC?

Krajobraz w grze strategicznej inspirowanej Heroes 3 z magicznymi postaciami, mapą w lewym dolnym rogu i ikonami w górnym panelu.
Fot. Songs of Conquest / materiały prasowe

Przede wszystkim, Songs of Conquest jest dostępne na trzech platformach pecetowych: Steam, GOG.com oraz Epic Games Store. Choć to po prostu świetny spadkobierca mechanik Heroes 3, tytuł warto kupić ze względu na dostosowanie ceny w Polsce do siły nabywczej naszej waluty. Dzięki temu kupimy ją taniej, niż sugeruje to automatyczny przelicznik Valve, z którego korzysta niestety sporo wydawców.

Wykres historii cen na Steam dla różnych walut z obecnymi kursami, przeliczonymi cenami oraz najniższymi zarejestrowanymi cenami dla każdej waluty.
Songs of Conquest zostało wycenione na 129 złotych, czyli niżej niż w USA, strefie Euro, Wielkiej Brytanii oraz Szwajcarii. W porządku! Tu przeczytacie więcej o inicjatywie. Fot. SteamDB / zrzut ekranu

Dlaczego warto poświęcić chwilę Songs of Conquest?

Zwiastun Songs of Conquest

Gra zadowoli wszystkich, którzy mają już dość ogrywania w kółko tych samych scenariuszy z Heroes 3. Tytuł ukazał się w pełnej wersji 20 maja 2024 r. Znajdą się w nim 4 spore kampanie dla pojedynczego gracza, a także seria specjalnych wyzwań, czyli pojedynczych, trudniejszych scenariuszy.

Cztery transparenty przedstawiające różne ścieżki fabularne w grze: pierwsza ścieżka "The Song of Stoutheart", druga ścieżka "From the Ashes", trzecia ścieżka "Together For Her" oraz czwarta ścieżka "The Price of Freedom".
Fot. Songs of Conquest / zrzut ekranu

Wyjście z wczesnego dostępu to również poprawa sztucznej inteligencji przeciwników. Wiemy, jak trudno znaleźć do takich gier godnego oponenta online, więc to niezwykle ważne, aby AI stanowiło w takiej pozycji wyzwanie. W przeciwnym wypadku pozostaje sprawdzić kody do Heroes 3 i grać w klasyka. Miejmy nadzieję, że recenzje wersji 1.0 tylko zachęcą więcej osób do sprawdzenia Songs of Conquest.

Dotarłeś do końca artykułu? Wspaniale! Teraz prosimy o poświęcenie 10 sekund na wypełnienie krótkiej ankiety dotyczącej wynagrodzeń programistów. Twoja opinia pomoże nam lepiej zrozumieć tę kwestię.

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw