Smartfon z logo Max na pierwszym planie i rozmytym logo HBO Max w tle. Wiemy kiedy Max w Polsce zagości
LINKI AFILIACYJNE

Cena Max w Polsce ujawniona. Tyle zapłacimy za dostęp do serwisu VOD

3 minuty czytania
Komentarze

Cena Max w Polsce została ujawniona. Przypomnijmy, że odświeżona wersja HBO Max zadebiutuje już 11 czerwca, a jej oferta będzie zawierać między innymi plan z reklamami. W związku z tym, ile zapłacimy za dostęp do nowej usługi VOD?

Cena Max na polskim roku zadziwi widzów?

Cena Max na polskim roku zadziwi widzów? Interfejs użytkownika platformy streamingowej z miniaturami nadchodzących filmów i seriali, w tym "STAX: Soulsville, U.S.A.", "Dune: Part Two" i "Thirst with Shay Mitchell".
Fot. WhenToStream / X / zrzut ekranu

Od kilku tygodni wiemy, że dokładnie 11 czerwca HBO Max w Polsce zostanie przemianowane na Max. Co ważne, zmiana nie ogranicza się tylko do skrócenia nazwy platformy streamingowej. Właściciel usługi, czyli Warner Bros. Discovery odświeży także bibliotekę filmów i seriali oraz wprowadzi możliwość oglądania materiałów w najwyższej możliwej jakości (4K z HDR Dolby Vision oraz Dolby Atmos).

Dodatkowo rewolucji ulegnie także oferta serwisu. W praktyce oznacza to, że aktualna cena HBO Max nie będzie pokrywać się z cennikiem Max. Zgodnie z informacjami zawartymi na planszy przygotowanej przez polski oddział Warner Bros. Discovery, za dostęp do usługi na naszym rynku zapłacimy co najmniej 29 złotych miesięcznie. Na taką kwotę wyceniono najprawdopodobniej najtańszy z planów z reklamami w abonamencie trwającym pełen rok.

Niebieskie tło z białym napisem "max od 29 zł/miesiąc." oraz mniejszym tekstem na dole informującym o warunkach subskrypcji.
Plansza promocyjna platformy Max. Fot. filmożercy, zrzut ekranu

W ofercie Max znajdziemy także plan standardowy, który nie zawiera reklam, jednak również nie oferuje treści 4K oraz dźwięku Dolby Atmos. W tym przypadku miesięczny koszt subskrypcji ma wynosić pomiędzy 34,99 a 39,99 zł. Przy wykupieniu abonamentu na cały rok, koszt ma spaść do około 23 lub 26 złotych miesięcznie.

W grę wchodzi także najdroższy z planów, który może kosztować nawet 50 złotych w skali miesiąca. W tym przypadku mamy jednak możliwość oglądania filmów i seriali w najwyższej jakości nawet na czterech urządzeniach jednocześnie.

Jak Max wypada w porównaniu do swojego poprzednika?

Plansza informująca kiedy Max w Polsce będzie dostępne
Fot. Max / materiały prasowe

Aby złapać odpowiednie proporcje, warto zaznaczyć, że miesięczny koszt subskrypcji HBO Max wynosi 29,99 złotych. Wykupując abonament na cały rok musimy zapłacić 234,99 złotych, co w przeliczeniu daje nam mniej niż 20 złotych za miesiąc. Podkreślmy, że w przypadku HBO Max mamy do czynienia z jednym planem, który nie zawiera reklam, oferuje szeroką bibliotekę filmów i seriali w najwyższej jakości oraz możliwość oglądania treści na trzech urządzeniach jednocześnie.

Dalsza część materiału znajduje się pod wideo

W związku z tym cena Max na polskim rynku może zaskoczyć widzów, którzy liczyli na pakiety porównywalne cenowo z aktualną ofertą HBO Max. Pamiętajmy jednak, że już 11 czerwca platforma zadebiutuje na polskim rynku i z pewnością zaoferuje klientom wiele promocji na start.

Źródło: Filmożercy. Zdjęcie otwierające: rafapress / Depositphotos

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw