Czerwone logo Assassin's Creed na czarnym tle.
LINKI AFILIACYJNE

Assassin’s Creed Shadows to nowa odsłona serii. Ubisoft zapowiada pierwszy zwiastun

3 minuty czytania
Komentarze

Najpopularniejsza seria Ubisoftu nie znosi próżni, więc francuskie studio już teraz zapowiedziało premierę Assassin’s Creed Shadows. Zaznaczmy, że to produkcja, która do niedawna była znana pod nazwą kodową Red, jednak jej ostateczny tytuł wydaje się znacznie ciekawszy i bardziej klimatyczny.

Assassin’s Creed Shadows w drodze

Assassin's Creed Shadows. Postać w stroju ninja z mieczem na dachu w stylu japońskim na tle zachodzącego słońca i tradycyjnych japońskich budynków z hashtagiem #AssassinsCreed.
Fot. Ubisoft / materiały prasowe

Długo na to czekaliśmy, ale Assassin’s Creed Red wyszedł z cienia, a Ubisoft poinformował, że nowa odsłona serii będzie nosić oficjalny tytuł (nomen omen) Assassin’s Creed Shadows. Przypomnijmy, że Red był nazwą kodową gry, jednak ostatecznie trafi ona na rynek właśnie z podtytułem Shadows, który wyraźnie nawiązuje do specyfikacji bractwa Asasynów, ale także ninjów, z którymi będziemy mieli do czynienia w trakcie rozgrywki.

Assassin’s Creed Shadows zabiera nas bowiem do feudalnej Japonii, czyli destynacji, na którą fani serii czekali od co najmniej kilku lat. Ostatecznie wszystko wskazuje na to, że marzenia o asasynie wśród samurajów zostaną spełnione jeszcze w tym roku.

Co prawda Ubisoft nie zdradził jeszcze oficjalnej daty premiery, jednak poinformował, że jutro o godzinie 18:00 czasu polskiego w sieci pojawi się pierwszy zwiastun gry Assassin’s Creed Shadows. Wówczas najprawdopodobniej poznamy także datę premiery wyczekiwanego tytułu.

Ulica w stylu japońskim z reklamami i latarniami, duży zegar klepsydrowy z napisem "Assassin's Creed Shadows".
Fot. X, zrzut ekranu

Najnowsza odsłona kultowej serii trafiła także do oficjalnego sklepu Ubisoftu. Naturalnie większość strony pozostaje jeszcze pusta, jednak zainteresowani gracze już teraz mogą dodawać tytuł do swojej listy życzeń.

Jak maluje się przyszłość serii Assassin’s Creed?

Assassin's Creed Shadows. Bitwa dwóch postaci w strojach z epoki w stylu bliskowschodnim na tle zabytkowych budynków; jedna postać z szablą unosi się w powietrzu, atakując drugą, która się broni.
Fot. Ubisoft / materiały prasowe

Zgodnie z licznymi doniesieniami, potwierdzanymi między innymi przez insidera Toma Hendersona, w najbliższych latach seria Assassin’s Creed doczeka się wielu ciekawych premier. Największą z nich będzie najprawdopodobniej Shadows, jednak następnie na rynku mają zadebiutować także takie tytuły (nazwy kodowe):

  • Jade – gra mobilna osadzona w Starożytnych Chinach;
  • Hexe – tajemniczy projekt (najprawdopodobniej kolejna duża gra z serii) skupiony wokół tematyki polowań na czarownice;
  • Invictus – gra wieloosobowa opracowana przez twórców For Honor;
  • Nebula – jedna z kolejnych gier z serii (część fabuły ma rozgrywać się w Imperium Azteków);
  • Raid – darmowa gra kooperacyjna;
  • Echoes – gra wieloosobowa opracowywana przez Ubisoft Annecy;
  • Black Flag Remake – potencjalny remake kultowej gry z 2013 roku.

W praktyce oznacza to, że przyszłość kultowej serii zapowiada się naprawdę elektryzująco. Pamiętajcie jednak, że aby w przerwach od zabawy w nowych produkcjach, raz na jakiś wracać do starszych tytułów. W związku z tym poniżej znajdziecie odnośniki do naszych poradników skupionych na zasłużonych grach.

Źródło: Ubisoft. Zdjęcie otwierające: Ubisoft / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw