Grafika przedstawiająca bohaterów gry "Hades II" w stylu komiksowym, z postacią centralną trzymającą miecz i wielką postacią z szerokim kapeluszem w tle, nad nimi napis "Hades Early Access".
LINKI AFILIACYJNE

Udało się! Twórcy Hades II obniżyli cenę gry w Polsce

3 minuty czytania
Komentarze

Twórcy Hades II pokazali, że możemy świętować pierwszy sukces międzyredakcyjnego apelu o obniżenie cen gier na Steam w Polsce. Tytuł zaliczył stałą obniżkę ceny, a w ślad Supergiant Games poszły inne studia, dystrybuujące swoje produkcje na platformie Gabe’a Newella.

Obniżka ceny Hades II oraz innych gier — Spis treści

Ile teraz kosztuje Hades II w Polsce?

Postać gracza z mieczem atakuje wrogów w ciemnym, fantastycznym lesie pełnym tajemniczych postaci i efektów świetlnych.
Fot. Supergiant Games / materiały prasowe

Wesoła jest to nowina, ponieważ cena Hades II została obniżona z 138,99 złotych do 117,99 złotych. Władze Supergiant Games wysłuchały wspólnego apelu graczy oraz dziennikarzy z Polski, rozpoczętego przez portal Łowcy Gier oraz MKwadrat Podcast. O inicjatywie napisały także m.in. CD-Action, GRY-Online.pl oraz polski Eurogamer. Mało tego, osoby, które kupiły grę wcześniej, automatycznie otrzymują zwrot różnicy na konta.

Tabela historii cen Steam z ceną bieżącą, przeliczoną ceną oraz najniższą zarejestrowaną ceną dla różnych walut, w tym franka szwajcarskiego, funta brytyjskiego, euro, korony norweskiej, dolara amerykańskiego, szekla izraelskiego, złotego polskiego, dolara australijskiego, dolara kanadyjskiego, dolara nowozelandzkiego, colona kostarykańskiego, dolara hongkońskiego, wona południowokoreańskiego, peso urugwajskiego i jena japońskiego. Omawiana gra to Hades II
Cena Hades II ma teraz więcej sensu, gdy jest mniejsza niż w USA, Unii Europejskiej, czy też Wielkiej Brytanii i Szwajcarii. Fot. SteamDB / zrzut ekranu

Wygrywamy pierwsze bitwy, ale wojna trwa

Co najbardziej cieszy, Hades II nie jest jedyną grą, która doczekała się obniżki ceny. Na apel zareagowali też twórcy Little Kitty, Big City, obniżając cenę gry z 103,49 złotych do 89,09 złotych. Brawo, to się nazywa uczciwość względem innych krajów!

Tabela historii cen Steam przedstawiająca aktualne ceny, przeliczone ceny i najniższe odnotowane ceny w różnych walutach.
Fot. SteamDB / zrzut ekranu

Walka jednak trwa, ale jak widzicie, sytuację można rozwiązać. Jeżeli zauważycie na SteamDB, że interesująca was gra ma najwyższą cenę w Polsce (lub prawie najwyższą, ustępującą wyłącznie Szwajcarii), możecie postąpić według tej instrukcji, przygotowanej przez Mateusza „Venoma” Osińskiego z portalu Łowcy Gier.

W jaki sposób dać Valve znać o zawyżonym przeliczniku?
– Zwracając gry kupione na Steamie, jako powód podając zbyt wysokie ceny względem reszty świata.
– Poprzez Pomoc Techniczną Steam
– Kontaktując się z profilem Steama na Twitterze:
– Jako ostateczność można wysyłać kulturalne maile do Gabe’a Newella.

Mateusz „Venom” Osiński, tekst „Ceny gier na polskim Steamie należą do najwyższych na świecie. Co możemy z tym zrobić?” opublikowany na portalu Łowcy Gier

Od siebie dodam, że świetnym pomysłem jest też kulturalne oznaczanie studiów i wydawców problematycznych gier w postach na X (dawnym Twitterze), których cena jest najwyższa na świecie lub konkurująca wyłącznie ze Szwajcarią. Walczmy, bo jak widzicie, wytrwałość czyni cuda!

Zdjęcie otwierające: Supergiant Games / Epic Games Store

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw