Rycerz w średniowiecznej zbroi obok głowy konia na tle leśnego krajobrazu. Obrazek przedstawia bohatera o imieniu Henry z gry Kingdom Come: Deliverance 2
LINKI AFILIACYJNE

Pierwszy zwiastun Kingdom Come: Deliverance 2 już jest. Szykujcie miecze i siodłajcie konie, znamy wstępną datę premiery!

3 minuty czytania
Komentarze

W zeszłym tygodniu studio Warhorse zapowiedziało udostępnienie pierwszego zwiastuna swojej nowej gry. Oczywiście dosyć szybko połączono to z Kingdom Come: Deliverance 2, czyli drugą częścią hitu z 2018 roku. Po kilku dniach oczekiwań przewidywania okazały się trafne.

Tak prezentuje się Kingdom Come: Deliverance 2 na pierwszym zwiastunie

Kadr z gry Kingdom Come: Deliverance 2. Scena średniowiecznej bitwy z pierwszoosobowej perspektywy, na której widoczni są rycerze w zbrojach walczący mieczami w lesie o zmierzchu.
Fot. Warhorse Studios / materiały prasowe

Tajemnicą poliszynela jest to, że studio Warhorse od dłuższego czasu pracowało nad nowym projektem. Proces promocji tego tytułu rozpoczęto jednak dopiero w zeszłym tygodniu, kiedy to czeski producent zapowiedział premierę zwiastuna swojej kolejnej gry.

Internauci nie potrzebowali dużo czasu, aby wywnioskować, że tą produkcją będzie Kingdom Come: Deliverance 2, czyli kontynuacja rycerskiego RPG-a, który debiutował w 2018 roku. Ostatecznie premierowy zwiastun tej gry został udostępniony na platformie YouTube dziś (tj. 18 kwietnia) – obejrzeć go można od godziny 20:00 czasu polskiego.

Zwiastun Kingdom Come: Deliverance 2

Już na pierwszy rzut oka widać, że studio Warhorse zachowało klimat pierwszego Kingdom Come: Deliverance. Wszystko wskazuje więc na to, że grą zainteresuje się sporo graczy odnajdujących się w klimatach średniowiecznych RPG-ów. Deliverance 2 zadebiutuje jeszcze w tym roku w wersji na PC-ty, PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S. Kiedy dokładnie – póki co nie wiadomo, ale biorąc pod uwagę okoliczności, należy spodziewać się Q3 lub Q4.

Czy studio Warhorse da radę przebić sukces swojej poprzedniej gry?

Logo Warhorse Studios
Fot. Warhorse Studios / materiały prasowe

Przypomnijmy, że Kingdom Come: Deliverance to pierwsza gra Warhorse Studios. RPG nawiązujący do klasycznych tytułów szybko podbił serca graczy na całym świecie – szczególnie w Czechach oraz Polsce. Kontynuacja tego tytułu ma więc bardzo dobre podwaliny pod kolejny sukces, jednak pamiętajmy, że wiele sequeli popularnych tytułów ostatecznie okazywało się jedynie miernymi nawiązaniami do swoich poprzedników.

Kingdom Come: Deliverance to narracyjna gra RPG z otwartym światem, w której przeniesiesz się do Świętego Cesarstwa Rzymskiego, by przeżyć niezwykłą przygodę. Pomścij śmierć swoich rodziców, walcząc z nadciągającymi siłami wroga, rozwiązując zadania, zmieniające przebieg gry czy podejmując strategiczne decyzje.

Opis gry Kingdom Come: Deliverance (Steam)

Miejmy nadzieję, że w przypadku Kingdom Come: Deliverance 2 będzie wręcz przeciwnie, jednak o tym przekonamy się dopiero w drugiej połowie tego roku. W oczekiwaniu na głośną premierę bardzo możliwe, że zainteresuje was nasze zestawienie najlepszych darmowych gier na Steam.

Zwiastun gry Kingdom Come: Deliverance.

Źródło: YouTube. Zdjęcie otwierające: Warhorse Studios / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw