Quentin Tarantino podcast wywiad YouTube
LINKI AFILIACYJNE

Wiemy, kiedy ruszają zdjęcia do ostatniego filmu Quentina Tarantino

3 minuty czytania
Komentarze

Film wieńczący reżyserską karierę Quentina Tarantino z pewnością przyciągnie do kin setki milionów widzów na całym świecie. Doświadczony twórca jeszcze tej jesieni zakasa rękawy i rozpocznie zdjęcia do swojego dziesiątego filmu zatytułowanego roboczo The Movie Critic.

Quentin Tarantino zbliża się do końca kariery

Mężczyzna w kratowaną koszulę trzymający mikrofon, siedzący przy stoliku z tabliczką imienną na konferencji.
Fot. Gage Skidmore / Wikimedia Commons / CC 3.0

Bardzo dawno temu Quentin Tarantino zapowiedział, że jego reżyserska kariera zakończy się po dziesiątym filmie. Po wielu głośnych projektach z Kill Billem, Pulp Fiction oraz Bękartami wojny na czele – ostatnią produkcją wyreżyserowaną przez Amerykanina będzie… film o krytyku filmowym. Być może taki krótki zarys fabuły nie wywołuje w fanach Tarantino ogromnych emocji, jednak znając kunszt tego reżysera, z pewnością możemy liczyć na nie lada gratkę.

The Movie Critic, ponieważ taki tytuł roboczy nosi film, skupi się na krytyku z lat 70. ubiegłego wieku, który pisze o nowościach dla magazynu dla dorosłych. Zgodnie z medialnymi doniesieniami główna rola ma przypaść Bradowi Pittowi.

Kilka szczegółów dotyczących obsady oraz całego projektu na pewno wycieknie do internetu jesienią tego roku, ponieważ to właśnie wtedy Quentin Tarantino rozpocznie zdjęcia do The Movie Critic. Takie informacje przekazuje popularny serwis Production Weekly.

Kiedy premiera The Movie Critic?

Dłoń trzymająca pilot do telewizora skierowany w stronę rozmytego ekranu telewizyjnego w tle. Włącza tryb standby
Fot. sirinapawannapat / Depositphotos

Niestety sposób, w jaki Quentin Tarantino pracuje nad swoimi filmami, sprawia, że przed ich oficjalną zapowiedzią w internecie nie pojawia się zbyt wiele informacji. Niemniej, jeśli zdjęcia do The Movie Critic faktycznie ruszą jesienią tego roku, wszystko wskazuje na to, że premiera ostatniego filmu popularnego reżysera przypadnie na przełom 2025 i 2026 roku.

Przypomnijmy, że Tarantino debiutował w 1992 roku produkcją gangsterką – Wściekłe psy. W kolejnych latach międzynarodową sławę przyniosły mu natomiast takie tytuły jak Pulp Fiction, Kill Bill, Bękarty wojny, Django, Nienawistna ósemka czy Pewnego razu… w Hollywood.

Jeśli chcielibyście nadrobić poszczególne zaległości z dorobku artystycznego Quentina Tarantino, warto sprawdzić oferty serwisów streamingowych. Pozwólcie więc, że odeślę was do naszego zestawienia aktualnego TOP10 Netflixa. Na tej platformie obejrzycie bowiem część z przytoczonych wyżej filmów. Tymczasem osoby zainteresowane innymi usługami zapraszam do poradnika dotyczącego tego, ile kosztuje Disney+ w 2024 roku.

Źródło: NME. Zdjęcie otwierające: YMH Clips / YouTube, zrzut ekranu

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw