Plakat Star Trek. Kolaż postaci z różnych serii Star Trek na tle kosmosu z widocznymi stateczkami kosmicznymi i efektami świetlnymi.

Kolejny Star Trek w drodze. Paramount tworzy prequel

2 minuty czytania
Komentarze

Uniwersum Star Treka jest bardzo skomplikowane i liczy sobie co najmniej kilkadziesiąt filmów, seriali i gier. Niemniej wierni fani tej serii doskonale odnajdują się w historii, więc na pewno ucieszą się na wieść, że Paramount przymierza się do stworzenia kolejnego filmu wchodzącego w skład kultowego cyklu.

Star Trek powraca – czeka nas daleka podróż w przeszłość

Kadr z Star Trek. Grupa sześciu postaci w barwnych uniformach z emblematami, na tle kolorowych paneli, z klasycznego serialu science-fiction.
Fot. Paramount / materiały prasowe

Za nami CinemaCon w Las Vegas, który zaowocował w wiele elektryzujących wiadomości ze świata filmów i seriali. Bardzo możliwe, że z wydarzenia najbardziej zadowoleni są fani serii Star Trek, którzy oficjalnie dowiedzieli się, że studio Paramount jest w trakcie prac nad nowym filmem z tego uniwersum. Co ciekawe będzie to prequel całego cyklu.

Aktualnie studio jest na etapie preprodukcji, jednak zdjęcia mają ruszyć jeszcze w tym roku. Kinową premierę Paramount przewiduje na rok 2025. Fabularnie nowy film z serii zabierze widzów do wydarzeń rozgrywających się długo przed historią znaną ze Star Trek z 2009 roku. W praktyce oznacza to, że czeka nas coś na wzór prequela prequela. Niemniej pamiętajmy, że całe uniwersum liczy sobie już blisko sześćdziesiąt lat (pierwszy sezon serialu wyemitowano w roku 1966!), więc takie zabiegi nie powinny nas dziwić.

Za nowy film będzie odpowiadać reżyser, który pracował przy Gwiezdnych Wojnach

Fot. Paramount / materiały prasowe

Szczegóły dotyczące fabuły nowego Star Trek wciąż pozostają tajemnicą, jednak poznaliśmy już nazwisko jego reżysera. Za nadchodzącą produkcję będzie odpowiadać Toby Hayne, który w przeszłości pracował przy takich serialach jak Andor, Czarne Lustro, Sherlock czy Doktor Who.

Zaznaczmy, że aktualnie najnowszym filmem pełnometrażowym wchodzącym w skład franczyzy jest Star Trek: W nieznane z 2016 roku. Oznacza to, że między kinowymi premierami filmów z serii minie co najmniej dziewięć lat.

W oczekiwaniu na kolejne doniesienia dotyczące kultowego cyklu odeślę was do naszego zestawienia z aktualnym TOP10 Netfliksa. W tym rankingu znajdziecie kilka tytułów, które z powodzeniem mogą rywalizować z omawianą właśnie serią science fiction.

Źródło: Slash Film. Zdjęcie otwierające: Paramount / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw