LINKI AFILIACYJNE

Cena EA Play idzie w górę. Polacy zapłacą o aż 125% więcej

2 minuty czytania
Komentarze

Wszyscy woleliśmy o tym nie myśleć, ale w końcu cena EA Play została podniesiona. Electronic Arts zdecydowało się na taki krok na całym świecie, a w przypadku Polski nowa kwota, którą trzeba zapłacić za dostęp do usługi, wzrośnie ponad dwukrotnie.

Cena EA Play zwiększona nawet o sto złotych

Cena EA Play zwiększona o sto złotych. Logo usługi EA Play
Fot. Electronic Arts / materiały prasowe

Subskrybenci EA Play mają spory orzech do zgryzienia. Popularna usługa zaktualizowała swój cennik, tym samym wprowadzając w życie spore podwyżki. Naturalnie gracze, którzy wciąż rozliczają się z poprzednich abonamentów zakupionych przed zmianami, będą płacić stare kwoty, jednak wszyscy nowi użytkownicy muszą pogodzić się z odświeżonymi cenami.

Nowa cena w Polsce

EA Play kosztuje teraz 24,90 zł miesięcznie lub 179,90 zł w opcji rocznej. Tymczasem wykupienie rozszerzonej wersji usługi, czyli EA Play Pro to wydatek rzędu 85 zł miesięcznie lub 559,90 zł w skali roku.

Porównanie dwóch planów subskrypcji EA: EA Play i EA Play Pro, z cenami, korzyściami abonamentu i przyciskami dołącz do planu.
Nowy cennik EA Play w Polsce. Fot. EA Play, zrzut ekranu

Warto zaznaczyć, że są to dosyć spore zmiany, ponieważ wcześniej za dostęp do EA Play musieliśmy zapłacić 14,90 zł (miesięcznie) lub 79,90 zł (rocznie). W praktyce oznacza to wzrost cen o kolejno 67% i 125%.

Tymczasem w przypadku wersji Pro podwyżki sięgają 30% i 33%. Nowy cennik będzie obowiązywać wszystkich graczy od 10 maja 2024 roku, a aktualnie dotyczy on tylko nowych użytkowników usługi.

W co zagramy w EA Play?

Erling Haaland oddający strzał na stadionie, obok niego logo EA Sports FC 24
Fot. Electronic Arts

Cena EA Play zanotowała pokaźny wzrost, jednak wszystko wskazuje na to, że wielu graczy pozostanie przy tej usłudze. Zaznaczmy bowiem, że oferuje ona dostęp do wielu tytułów stworzonych przez studio Electronic Arts. Aktualnie wykupując subskrypcję (na dowolnej platformie), zagramy w takie hity jak:

  • EA Sports FC 24
  • F1 23
  • Wild Hearts
  • Battlefield V
  • A Way Out
  • Star Wars Jedi: Upadły zakon
  • Need for Speed Heat

Lista jest znacznie dłuższa i stale dochodzą do niej nowe gry – nawet te, które debiutowały na rynku stosunkowo niedawno. W związku z tym pomimo ogromnego wzrostu cen EA Play wciąż powinno być pożądanym produktem. Tymczasem, jeśli wolicie darmowe tytuły bardzo możliwe, że zainteresuje was nasz poradnik dotyczący kodów do Fortnite. Z kolei osoby, które nie przepadają za produkcją od Epic Games zapraszam do listy z kodami do CS2.

Źródło: Electronic Arts. Zdjęcie otwierające: Borys Francuz / Android.com.pl

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw