Zrzut ekranu z gry "Heroes III of Might and Magic: Horn of the Abyss" przedstawiający fantazyjną mapę z różnorodnymi terenami, budynkami i obiektami.
LINKI AFILIACYJNE

Duża aktualizacja do Heroes 3: Horn of the Abyss. Gracze będą zachwyceni

3 minuty czytania
Komentarze

Mimo że Heroes 3 szczyci się już dosyć wiekowym tytułem, wciąż jest to produkcja, która zrzesza wokół siebie dużą grupę wiernych graczy. W związku z tym fani klasycznej strategii z pewnością ucieszy fakt, że modyfikacja Horn of the Abyss otrzymała właśnie sporą aktualizację.

Heroes 3: Horn of the Abyss z poświąteczną aktualizacją

Animowany pejzaż przedstawiający fantastyczną pustynną scenerię z kolorowymi budynkami o elementach architektury steampunkowej, wielkimi łukami skalnymi w tle i elementami przemysłowymi. Screen z dodatku do Heroes 3 Horn of the Abbys
Fot. h3hota / materiały prasowe

Przypomnijmy, że Heroes of Might and Magic 3 w swojej podstawowej wersji debiutowało na półkach sklepowych w 1999 roku. Po 25 latach od tego wydarzenia produkcja New World Computing nie przestaje fascynować graczy, którzy z czasem zaczęli tworzyć fanowskie modyfikacje, dodatki oraz projekty.

Aktualnie najpopularniejszym modem wydaje się Horn of the Abyss, który 7 kwietnia 2024 roku doczekał się dużej aktualizacji. Łatka oznaczona numerem 1.7.1 wprowadziła całkiem sporo poprawek, jednak wśród najważniejszych z nich HotA Crew wymienia:

  • Trudność nowej kampanii na dwóch najniższych poziomach została znacząco obniżona, ale równocześnie poprawiono wiele błędów w samej kampanii, w tym takich, które ułatwiały rozgrywkę.
  • Multum poprawek związanych z nowymi mechanikami z 1.7.0: statkami powietrznymi, strzałem wyprzedzającym, medytacją oraz wiązką żaru drednotów.
  • Poprawiono symetryczność pewnych obiektów na szablonach zwierciadlanych.
  • Poprawki związane z niewłaściwymi zachowaniami bohaterów w łodzi oraz w przypadku rzucania Klonu, Lotu i Ukrycia.
  • Poprawki do obiektów dających bonus do morale/szczęścia. Od teraz patrolujący bohaterowie AI będą się ściśle trzymali przypisanej im strefy.

Co ważne, jest to tylko zaledwie krótka część obszernej listy, z którą możecie zapoznać się na oficjalnej stronie h3mods. Tam dowiecie się również, że trwają prace nad spolszczeniem nowej łatki do modyfikacji Horn of the Abyss.

Co po latach oferuje Heroes 3?

Screen z dodatku Horn of The Abbys do gry Heroes of the Might and Magic 3 pokazujący nowe tereny.
Fot. h3hota / Facebook, zrzut ekranu

Jeśli najnowsze doniesienia ze świata Heroes of Might and Magic 3 sprawiły, że poczuliście tęsknotę do tego kultowego tytułu, warto nadrobić zaległości. W końcu oprócz modyfikacji od HotA Crew rozgrywkę urozmaicą wam nieco bardziej klasyczne kody do Heroes 3.

Pamiętajmy bowiem, że mimo 25 lat na karku klasyczna produkcja od New World Computing wciąż ma pełne prawo pasjonować fanów gier strategicznych. Z kolei, jeśli z zaawansowane wiekowo tytuły kojarzą się wam bardziej ze światem RPG – pozwólcie, że odeślę was do naszych poradników dotyczących serii Gothic. Poniżej znajdziecie odpowiednie linki.

Źródło: h3mods.heroes.net. Zdjęcie otwierające: HOTA Team / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw