Trójka ludzi o bladych twarzach i blond włosach w historycznych, bogato zdobionych strojach, stoją ramię w ramię. Pochodzą z drugiego
LINKI AFILIACYJNE

Nowy Ród smoka coraz bliżej. Koniec ważnego etapu produkcyjnego

3 minuty czytania
Komentarze

Każdy wierny fan twórczości George’a R. R. Martina z wypiekami na twarzy czeka na jakiekolwiek informacje dotyczące drugiego sezonu serialu Ród Smoka. Prequel Gry o tron spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony widzów HBO Max, więc nic dziwnego, że apetyty na kolejną odsłonę serii jedynie rosną.

Drugi sezon Rodu smoka nadchodzi wielkim krokami

Zdjęcie promujące serial Ród Smoka. Kobieta w średniowiecznej sukni stoi przed ogromnym smokiem, którego przenikliwe, pomarańczowe oczy patrzą na widza zza jej postaci.
Fot. HBO / materiały prasowe

Premiera pierwszego sezonu serialu Ród smoka odbyła się w sierpniu 2022 roku. Już po emisji kilku odcinków dowiedzieliśmy się, że HBO za zgodą Warner Bros. Discovery przymierza się do stworzenia drugiej odsłony prequela Gry o tron. Naturalnie wpływ na taką decyzję miały reakcje widzów, którzy byli zachwyceni sposobem, w jaki rozwija się Ród smoka.

Jeśli należycie do grona tych osób – mamy świetną wiadomość. Ekipa filmowa zakończyła dogrywanie ostatnich scen do drugiego sezonu serialu. W praktyce oznacza to, że za materiał biorą się montażyści oraz wszelkiego rodzaju specjaliści od CGI i efektów specjalnych. Przypomnijmy, że premiera drugiego sezonu Rodu smoka jest zaplanowana na czerwiec tego roku.

Portrety dwóch kobiet w stylu fantasy, jedna z blond włosami i z zamyślonym spojrzeniem, druga z ciemnymi włosami i koroną, patrząca w górę z wyrazem determinacji, z soczewkowym flarem dodającym dramatyzmu scenie.
Tłumaczenie: Twórcy Rodu smoka skończyli kręcić powtórzone sceny. Wszystko jest na świetnej drodze do czerwcowej premiery. Fot. X, zrzut ekranu

Zakończenie prac na planie w terminie oznacza, że najprawdopodobniej drugi sezon serialu nie będzie mierzyć się z żadnymi problemami i zadebiutuje w terminie. Dodatkowo w ciągu kilku najbliższych tygodni powinniśmy poznać dokładną datę dzienną premiery pierwszego odcinka nowej odsłony Rodu smoka.

O czym opowie nowy Ród smoka?

Kadr z serialu Ród smoka. Grupa osób w średniowiecznych strojach stoi na skalnym wybrzeżu, wśród nich król w koronie, młoda kobieta w zielonej sukni i inne postacie w szatach szlacheckich.
Fot. HBO / materiały prasowe

Drugi sezon Rodu Smoka zanurzy widzów jeszcze głębiej w skomplikowaną historię rodu Targaryenów i ich walki o władzę. Fabuła będzie bezpośrednią kontynuacją finału pierwszej serii, więc jeśli wciąż macie zaległości w tym segmencie – warto je nadrobić. W nowych odcinkach zobaczymy powrót kluczowych postaci, takich jak Alicent Hightower (Olivia Cooke), Rhaenyra Targaryen (Emma D’Arcy), Daemon Targaryen (Matt Smith), Rhaenys Targaryen (Eve Best) czy Corlys Velaryon (Steve Toussaint). Drugi sezon wprowadzi również szereg nowych bohaterów w tym Cheese’a (Mark Stobbart), Addama i Alynę Velaryonów, a także Cregana Starka, co dodatkowo wzbogaci uniwersum serialu.

Kolejny sezon Rodu Smoka zapowiada się na równie emocjonujący i pełen zwrotów akcji co poprzedni. Z wprowadzeniem nowych postaci oraz intensyfikacją konfliktu, fani mogą spodziewać się kolejnej porcji intryg, zdrad i epickich bitew, które na długo pozostaną w pamięci.

Jeśli wciąż nie zapoznaliście się z Rodem smoka, już teraz odsyłam do naszego poradnika dotyczącego tego, ile kosztuje HBO Max w 2024 roku. W końcu hitową produkcję obejrzycie właśnie w serwisie należącym do Warner Bros. Discovery.

Źródło: CultureCrave. Zdjęcie otwierające: HBO / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw