Diablo IV
LINKI AFILIACYJNE

Diablo 4 w końcu otrzyma funkcję z Diablo 3. Gracze czekali na to długie miesiące

2 minuty czytania
Komentarze

Wkrótce będziemy obchodzić pierwszą rocznicę premiery Diablo 4, jednak Blizzard nie zatrzymuje się w ciągłych aktualizacjach rozgrywki. Naturalnie jest to bardzo dobra wiadomość, ponieważ gracze mogą liczyć na łatanie niedoróbek oraz wprowadzanie do gry całkowicie nowych funkcji, a także tych, które znamy z poprzednich odsłon cyklu.

Blizzard nadrabia zaległości – Diablo 4 z wyczekiwaną funkcją

Diablo 4. Grafika przedstawia mroczne wejście z płonącym napisem "Diablo 4" na górze, otoczone rzeźbieniami przypominającymi potwory, z postacią o demonicznym wyglądzie w centrum.
Fot. Screenshot z gry (wersja PC) / Łukasz Gołąbiowski

W grze już wkrótce zawita kolejna aktualizacja, która oprócz wprowadzenia ważnych zmian w rozgrywce, wpłynie na jakość produkcji. Okazuje się, że w najnowszej odsłonie kultowej serii w końcu pojawi się Player Test Realm (PTR). Zaznaczmy, że są to specjalne serwery uruchamiane przez twórców, aby umożliwić graczom testowanie nowych funkcji, aktualizacji czy poprawek przed ich oficjalnym wprowadzeniem do głównej wersji produkcji.

To narzędzie jest niezwykle ważne w procesie rozwoju i optymalizacji gier, ponieważ umożliwia zbieranie opinii i informacji zwrotnych od społeczności graczy, które mogą być następnie wykorzystane do poprawy jakości i stabilności tytułu. W przypadku produkcji tak złożonej jak Diablo 4 – z jej rozbudowanym światem, mnogością mechanik i systemów gry – PTR jest kluczowym elementem zapewniającym płynność i zadowolenie z rozgrywki.

Transmisja na żywo z zapowiedziami nowych aktualizacji.

Zobacz też: Sony chce zdążyć z PS5 Pro na premierę GTA VI. Wydawcy wiedzą już o nowej konsoli

PTR było już w Diablo 3

Co ważne, Player Test Realm był dostępny w Diablo 3, dlatego fani serii z dużym utęsknieniem czekali na wprowadzenie serwerów testowych także do Diablo 4. Przypomnijmy, że najnowsza odsłona kultowej serii debiutowała w czerwcu 2023 roku, więc od jej premiery minęło już dziewięć miesięcy.

Diablo 4 wciąż nie należy do najtańszych gier, więc jeśli chcielibyście zapoznać się z ciekawymi tytułami, za które nie trzeba płacić nawet grosza, mamy ciekawą propozycję. Mowa tu o naszym zestawieniu najlepszych darmowych gier na PC. W tym miejscu znajdujcie łącznie ponad kilkadziesiąt świetnych produkcji kosztujących dokładnie 0 złotych i 0 groszy.

Źródło: Windows Central. Zdjęcie otwierające: Blizzard / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw