LINKI AFILIACYJNE

Gdzie obejrzeć film Znachor online? Jedną wersję zobaczysz za darmo

3 minuty czytania
Komentarze

Gdzie obejrzeć film Znachor online? Odpowiedź stała się teraz trochę bardziej skomplikowana, ponieważ wśród nowości na Netflix zadebiutowała nowa wersja kultowego w Polsce filmu. Znachor jest więc do obejrzenia w sieci w kilku miejscach, a to od nas zależy, którą z wersji chcemy zobaczyć. Najlepiej zapoznać się z każdą dostępną, ponieważ dobrze wyrobić sobie własne zdanie na temat produkcji, która od lat przyciąga przed telewizory Polaków.

Gdzie obejrzeć film Znachor online? Netflix przychodzi z pomocą

Fot. Netflix materiały prasowe

Zacznijmy może od najnowszej wersji, czyli Znachor z 2023 roku, który dostępny jest na największej platformie streamingowej na świecie. Mowa oczywiście o Netflix, gdzie dostęp do produkcji wymaga od nas uiszczenia opłaty przynajmniej na jeden miesiąc. Cena Netflix może nie należy do najniższych, ale produkcja zbiera bardzo dobre opinie, więc warto dać jej szansę. Jeżeli więc szukamy miejsca, gdzie obejrzeć film Znachor online, to nasze kroki możemy skierować właśnie na Netflix. I skoro mówimy tutaj o produkcji stworzonej bezpośrednio dla platformy, to nie ma szans, a przynajmniej na razie, żeby Znachor 2023 pojawił się w innych streamingach.

Najnowsza adaptacja powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza została wyreżyserowana przez Michała Gazdę, a w legendarnej roli profesora Rafała Wilczura wystąpił Leszek Lichota. Na ekranie zobaczymy także w postać Marysi, córki prof. Wilczura, Marię Kowalską, z właścicielką młyna (Zośkę) zagrała Anna Szymańczyk. W roli hrabiego Czyńskiego zobaczymy  Ignacego Lissa, a jego rodziców zagrają Izabela Kuna i Mikołaj Grabowski. Na ekranie pojawili się również m.in. Mirosław Haniszewski, Łukasz Szczepanowski, Paweł Tomaszewski, Małgorzata Mikołajczak i Artur Barciś. Autorami scenariusza są Marcin Baczyński i Mariusz Kuczewski, a za zdjęcia odpowiedzialny był Tomasz Augustynek. Producentką filmu była Magdalena Szwedkowicz.

Gdzie obejrzeć film Znachor z 1982 roku online? Można to zrobić za darmo

Fot .TVP.VOD.PL

Spójrzmy teraz na to, gdzie obejrzeć film Znachor online, ale ten, który znają chyba wszyscy. Mowa więc o produkcji z 1982 roku w reżyserii Jerzego Hoffmana, gdzie w role profesora Wilczura wcielił się wybitny Jerzy Bińczycki. W tej wersji mogliśmy na ekranie zobaczyć także Annę Dymną, Tomasza Stockingera, Bożenę Dykiel, Jerzego Trelę czy Piotra Fronczewskiego. Znachor z 1982 roku praktycznie w każde Święta Wielkanocne i Bożego Narodzenia można zobaczyć w telewizji, ale produkcja dostępna jest również online. Gdzie obejrzeć film Znachor online i za darmo? Można to zrobić na platformie VOD.pl, choć tam przyjdzie nam również zobaczyć reklamy. Zawsze to jednak jakaś opcja, jeżeli nie chcemy płacić. Znachora możemy obejrzeć również na platformie Canal+, ale tam dostęp jest już płatny. Podobnie jak FilmBox+.

Znany chirurg, prof. Rafał Wilczur (Jerzy Bińczycki), od którego odeszła żona z ukochaną córeczką (Anna Dymna), szuka zapomnienia w alkoholu. Ciężko raniony w głowę podczas bójki w podmiejskim szynku, traci pamięć. Mija 15 lat. Pod nazwiskiem Antoniego Kosiby wędruje po kraju, szukając pracy. Znajduje schronienie u młynarza Prokopa (Bernard Ładysz), któremu leczy kalekiego syna (Artur Barciś). Po udanej operacji źle zrośniętych kości syn młynarza zaczyna chodzić. Wieść o znachorze cudownie i bezpłatnie uzdrawiającym chorych obiega okolicę…

Znachor – opis filmu z 1982 roku z platformy VOD.pl

Źródło: Netflix, VOD.pl, opracowanie własne

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw