Osoba w stylizowanym, średniowiecznym hełmie z rogami przypominającymi miecze, która ma otwarte usta w ekspresji wydającej się krzykiem, na stonowanym tle.
LINKI AFILIACYJNE

Piła X na premierowym zwiastunie. Szykujcie się na dużą dawkę okrucieństwa

3 minuty czytania
Komentarze

Dziesięć filmów w dziewiętnaście lat – takim wyczynem może pochwalić się seria Piła, która właśnie dobija do swojego jubileuszowego dzieła. Nadchodzący horror otrzymał swój premierowy zwiastun, który po pierwsze przeraża, a po drugie prezentuje nam wiele znajomych twarzy.

Piła X w drodze – mamy pierwszy zwiastun

Piła X w drodze – mamy pierwszy zwiastun
fot. Lionsgate Movies

W naszym zestawieniu najbardziej wyczekiwanych horrorów 2023 roku ważne miejsce zajmuje Piła X, czyli dziesiąta odsłona kultowej serii. W tym miejscu warto zaznaczyć, że premiera omawianego właśnie filmu odbędzie się 29 września, a do sieci trafił jego pierwszy trailer. W trakcie trwającego niespełna trzy minuty zwiastuna możemy przekonać się, że pomimo upływu lat twórcy cyklu nie zamierzają odchodzić od znanych nam schematów.

W praktyce oznacza to, że w Pile X zobaczymy mnóstwo brutalnych scen, jeszcze więcej krwi oraz przede wszystkim Jigsawa, czyli głównego antagonistę serii. W seryjnego mordercę wcieli się oczywiście Tobin Bell. Co ciekawe nie będzie to jedyna znajoma twarz, która pojawi się na wielkim ekranie. Angaż do filmu otrzymała także Shawnee Smith, która po raz piąty odegra Amande Young. Sam zwiastun horroru obejrzycie poniżej.

Akcja filmu rozgrywa się między wydarzeniami z najsłynniejszych i najkrwawszych części cyklu: PIŁA I i II. Cierpiący na chorobę nowotworową John wyrusza do Meksyku, by poddać się eksperymentalnemu leczeniu, które jest dla niego ostatnią szansą na przeżycie. Po zabiegu odkrywa, że padł ofiarą medycznych oszustów, którzy zbijają majątek na ludzkim cierpieniu. Nie wiedzą, że zadarli z człowiekiem, który w kwestiach cierpienia jest ekspertem. John zabiera się do pracy, konstruując zestaw najbardziej skomplikowanych, szalonych i okrutnych pułapek, jakie kiedykolwiek widzieliście. Lekarze bez serca poddani zostaną terapii szokowej, stając się ofiarami najbardziej krwawej zemsty w historii kina.

Opis filmu

Zobacz też: Nowy Egzorcysta na pierwszym zwiastunie. Ujawniono także polski tytuł

Za reżyserię Piły X odpowiada Kevin Greutert, dla którego również będzie to powrót do serii. 58-latek pracował bowiem w tej roli przy szóstej i siódmej odsłonie cyklu. Scenariusz do horroru napisali natomiast Josh Stolberg oraz Peter Goldfinger.

Na sam koniec warto wspomnieć o tym, że Piła X będzie dziesiątym filmem wchodzącym w skład słynnej serii. Co ważne, tempo prac studia Lionsgate jest imponujące, ponieważ „pierwsza” Piła zadebiutowała na wielkim ekranie zaledwie 19 lat temu – w październiku 2004 roku.

Źródło: YouTube

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw