Heroes of Might & Magic 7.5 w nowej wersji. Fani ratują strategię kolejną wielką aktualizacją

2 minuty czytania
Komentarze

Heroes of Might & Magic VII zdecydowanie nie należy do grona popularnych odsłon kultowej serii strategii turowych. Największa społeczność fanów jest oczywiście skupiona wokół 24-letniego Heroes 3, które ostatnio także dostało nowego moda Horn of the Abbys. Hipsterów jednak najwyraźniej nie brakuje, ponieważ najnowsza odsłona serii właśnie otrzymała kolejną aktualizację jej najpopularniejszej modyfikacji, czyli Might & Magic 7.5. Sprawdźmy więc, co tym razem przyszykowali zdeterminowani koderzy.

Heroes of Might & Magic VII — czym jest tytuł z 2015 roku?

Przypomnijmy, HOMM VII zostało wydane przez Ubisoft w 2015 r., lecz tytuł nie spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem przez fanów. Było tak źle, że renomowane w polskiej branży gier arhn.eu wprost darowało sobie próbę pełnoprawnej recenzji gry, gdyż ta była tak zepsuta. Oto co na jej temat miał wówczas do powiedzenia redaktor naczelny serwisu, Arkadiusz Kamiński.

Na 6 poziomów, których spróbowałem, aż 3 zawierały błędy uniemożliwiające ukończenie poziomu bez wykonania czynności w precyzyjnie określony sposób. […] Dziwię się bardziej samemu sobie, że spodziewałem się czegoś innego.

Arkadiusz Kamiński, „Might and Magic: Heroes VII — nierecenzja”

Jeżeli chcecie zobaczyć, jakim niewypałem była siódma część kultowej sagi, spójrzcie tylko na poniższy materiał wideo. Warto też zaznaczyć, że w 2016 r. tytuł otrzymał jedyne rozszerzenie, Trial by Fire.

Heroes of Might & Magic 7.5, wersja 1.31 – co nowego w modyfikacji od fanów?

Fanatycy HOMM VII pozostają niezłomni i przygotowali kolejną wersję modyfikacji 7.5, oznaczoną numerkiem 1.31. Oto najważniejsze zmiany, jakie zagościły w projekcie:

  • nowa mapa dla trybu Duel Skirmish — Duel Revolution
  • wszystkie zamki zaczynają teraz z 2. poziomem doświadczenia
  • biblioteka pozwala na zakup zaklęć od 3. poziomu doświadczenia
  • pojawiły się trzy nowe zaklęcia
  • nowe ikony dla tajnych zdolności
  • dodatkowe linijki tekstu dla opisów zwojów i zaklęć
  • nowe tłumaczenie na chiński uproszczony
  • mnóstwo poprawek błędów

Heroes of Might & Magic 7.5 – skąd pobrać moda?

Modyfikację pobierzecie ze strony ModDB. Warto jednak mieć na uwadze, że ta zajmuje aż 13,26 GB. A jeżeli chcielibyście zagrać w „surowe” HOMM VII, wystarczy, że zainstalujecie moda UCP (Unofficial Community Patch). Ten jest kompatybilny z polską wersją językową gry i usuwa ogrom błędów z wydawnictwa z 2015 roku.

Motyw