Konsola do gier Nintendo Switch z niebieskim i czerwonym kontrolerem Joy-Con, rozmyty obraz urządzenia w tle.

Nintendo Switch 2 – data premiery. Foxconn ujawnił, kiedy konsola ma trafić na rynek

2 minuty czytania
Komentarze

Fani od wielu lat czekają na nową konsolę Nintendo. Według Foxconn i chińskiej witryny MoneyDJ coś faktycznie jest na rzeczy i nowe urządzenie mogłoby zadebiutować w pierwszym kwartale 2024 roku. Czy faktycznie Nintendo Switch 2 jest bliżej niż dalej premiery?

Foxconn zdradza premierę konsoli Nintendo

Według chińskiej publikacji w serwisie MoneyDJ, Nintendo planuje wypuścić na rynek swoją kolejną konsolę w pierwszym kwartale przyszłego roku. Konkretnie są to przewidywania oparte na nowym raporcie opisującym perspektywy produkcyjne firmy Hongzhun, która jest spółką zależną grupy Hon Hai Technology — szerzej znanej na rynkach międzynarodowych jako Foxconn.

Firma ta zapowiada, że jej przychody znacznie wzrosną dzięki Nintendo w drugiej połowie 2023 roku — co może być sygnałem budzącym nadzieję na pojawienie się na rynku nowej konsoli w kolejnych miesiącach. Jeśli właśnie tego dotyczą zapowiedzi Foxconn, to wskazywałoby, że Nintendo wypuści Switcha 2 w pierwszym kwartale 2024 roku. Czyli Japończycy podzieliliby się oficjalne nowiną przed końcem roku lub na początku 2024 roku.

Zresztą to nie jest to jedyna plotka dotycząca premiery nowej konsoli. Kilka dni temu, nieoficjalnych informacji, hiszpańskie studio MercurySteam otrzymało devkit do konsoli Nintendo Switch 2.

Oczywiście nie musicie czekać na nowy model, który wciąż nie został oficjalnie potwierdzony przez producenta. W sprzedaży jest wciąż oryginalna konsola Nintendo Switch:

Źródło: Gearrice

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw