Postać wojskowa w pełnym uzbrojeniu i ochronie z karabinem na tle z grafiką i logiem gry "Counter Strike: Global Offensive".

Sfinalizowano szaloną transakcję w CS:GO – takich pieniędzy większość z nas nie ujrzy nigdy na oczy

2 minuty czytania
Komentarze

Nie tak dawno, ponieważ w drugiej połowie kwietnia byliśmy świadkami największej transakcji w historii CS:GO. Jeden z kolekcjonerów wirtualnych przedmiotów w grze od Valve wydał około dwa miliony złotych na zaledwie dwa skiny do broni. Nie musiało minąć dużo czasu, aby wyczyn tego ekscentrycznego milionera przebił ktoś inny!

Właśnie sprzedano skina do CS:GO za równowartość kilku mieszkań

Właśnie sprzedano skina do CS:GO za równowartość kilku mieszkań
fot. materiały prasowe/Valve

Co prawda tym razem transakcja opiewa na nieco mniejsze pieniądze, jednak w jej skład wchodzi tylko i wyłącznie jeden skin. Mowa tu o skórce Dragon Lore w stanie fabrycznie nowa do broni AWP. Dla osób niezaznajomionych z tematem warto wspomnieć, że jest to swego rodzaju Święty Graal graczy CS:GO, o którym marzy dosłownie każdy, kto spędził z grą od Valve nieco więcej czasu.

Jeden z chińskich kolekcjonerów zakupił wspomnianą wyżej skórę za… 265 tysięcy dolarów, czyli ponad milion złotych. Skąd taka cena? Cóż, skin sam w sobie jest ultrarzadki, a wyjątkowości dodają mu cztery holograficzne naklejki zespołu iBUYPOWER z Katowic 2014. Dodatkowo dosłownie tego samego skina w swoim ekwipunku posiadali tacy zawodowi gracze jak Ilya „m0NESY” Osipow czy Ołeksandr „s1mple” Kostylew.

Zobacz też: Komendy CS:GO – lista najważniejszych kodów

Jake Lucky na swoim Twitterze poinformował, że sprzedane właśnie AWP Dragon Lore posiada czwarty najniższy współczynnik zużycia w grze. Oznacza to, że na skinie z trudem znajdziemy jakiekolwiek skazy czy zakurzenia, co w nawet w przypadku fabrycznie nowych skórek wcale nie jest taką oczywistością.

Tymczasem, jeśli wciąż spędzacie czas przy Global Offensive, możliwe, że zainteresuje was nasz poradnik z komendami do CS:GO.

Źródło: Twitter

Motyw