PlayStation 5

PlayStation 5 z rozdzielczością 1440p – nowa aktualizacja już na konsolach Sony

2 minuty czytania
Komentarze

Pojawiła się aktualizacja konsoli PlayStation 5, która przynosi wyczekiwaną przez wielu graczy rozdzielczość 1440p. Jakiś czas temu Sony ogłosiło testy oprogramowania, a widać te przeszły pomyślnie, ponieważ pliki dostępne są teraz globalnie dla wszystkich posiadaczy konsoli nowej generacji. Nowa rozdzielczość to jednak nie wszystko, co przynosi aktualizacja PlayStation 5. Sprawdźmy więc, co nowego pojawiło się na konsoli.

Aktualizacja PlayStation 4 – rozdzielczość 1440p i inne nowości na konsoli

PlayStation 5 rozdzielczość 1440p

Nowa aktualizacja oprogramowania dla PlayStation 5 waży niewiele ponad 1 GB, więc proces ściągania, a następnie instalacji nie powinien zająć zbyt długo. Wśród nowości z pewnością tą najważniejszą jest dodanie nowej rozdzielczości, z którą gry mogą być wyświetlane na telewizorach czy monitorach, do których podłączana jest konsola. W tym przypadku mówimy o 1440p. Wybór rozdzielczości dostępny będzie w opcjach odpowiedzialnych za wyświetlanie obrazu. Oczywiście, by skorzystać z takiej możliwości potrzebujemy urządzenia, które ją obsługuje, a do tego z odświeżaniem 60 lub 120 Hz. Sony trochę zajęło wprowadzenie tego na swoje sprzęty, ale lepiej późni, niż wcale.

Z innych nowości, to niestety nie wszystkie będą dostępne w Polsce. Wprowadzono m.in. możliwość wyszukiwania treści na YouTube z pomocą poleceń głosowych. Obecnie tak funkcja działa tylko w języku angielskim i dla osób, które mają założone konta w Stanach Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii. Nie wiadomo, kiedy funkcjonalność pojawi się na innych rynkach. Aktualizacja PlayStation 5 przynosi także możliwość włączania PS Remote Play za pośrednictwem PS App dla sprzętów z systemem iOS oraz Android. Pojawiła się także możliwość wysłania prośby do znajomego, by ten udostępnił nam ekran (Share Screen).

Ważną nowością jest także wprowadzenie czegoś na kształt folderów, czyli Gamelist. Pozwala to stworzyć miejsce, gdzie będziemy przechowywać gry. Takich gamelist można utworzyć 15, a w każdej umieścić do 100 produkcji. Aktualizacja pozwoli także sprawdzić różnice między dźwiękiem stereo oraz 3D, a także szybszą możliwość dostępu w grach do ostatnich aktywności. Nie zabrakło także nowych naklejek czy powiadomienia o tym, że ktoś dołączył do rozgrywki oraz możliwości wyświetlenia profilu znajomego.

Źródło: Sony Blog

Motyw