Papers, Please dostanie port na urządzenia mobilne – premiera w sierpniu

2 minuty czytania
Komentarze

Papers, Please to zdecydowanie jedna z najlepszych gier indie ostatniej dekady. Za stworzenie tej eksperymentalnej produkcji odpowiada Lucas Pope. Deweloper za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych poinformował, że gra dostanie swój port na urządzenia mobilne! Premiera nowej wersji tytułu odbędzie się już w przyszłym miesiącu.

Papers, Please w wersji mobilnej w drodze!

Papers, Please w wersji mobilnej w drodze!

Jeśli żywo interesujecie się grami indie na pewno zdążyliście poznać Papers, Please. Produkcja autorstwa Lucasa Pope’a swój debiut zaliczyła blisko dziesięć lat temu, ponieważ w 2013 roku. Prosta, ale niezwykle wciągająca gra szybko zdobyła popularność, stając się jednym z najlepszych „indyków” ostatnich lat. Wystarczy powiedzieć, że Pope w swoje ręce dostał między innymi prestiżową statuetkę od British Academy Games Awards za stworzenie „najlepszej symulacji/strategii” w 2013 roku.

W związku z narastającą renomą gry w 2017 roku doczekaliśmy się wersji gry na urządzenia PS Vita. Kilka lat później w końcu trafi do nas Papers, Please w porcie na urządzenia mobilne. O aktualizacji poinformował sam Lucas Pope za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych. Zgodnie z zapowiedziami twórcy „mniejsza wersja” jego hitowej produkcji zagości na naszych smartfonach już 5 sierpnia.

Jak widzimy Papers, Please będzie dostępne zarówno na urządzeniach wyposażonych w system Android jak i iOS. Przy okazji ogłoszenia deweloper zażartował, że wersja gry na konsole pojawi się w 2031 roku. Oczywiście jest to nawiązanie do wydania wyczekiwanego portu na dziewięć lat po oryginalnej premierze na PC-ty.

Gra ta jest pewnego rodzaju satyrą ustroju komunistycznego. Wcielamy się w urzędnika służby celnej fikcyjnego kraju o nazwie Arstotzka. Przez wojnę z sąsiednim krajem – Kolechią, wprowadzono surowe przepisy dotyczące migracji. Granica między państwami przebiega przez sam środek miasta Grestin, a zadaniem gracza jest kontrola wszystkich osób wjeżdżających na teren Arstozki. Musimy wyłapać wszelkich szpiegów, terrorystów oraz przemytników. Wpuszczenie ich do naszego kraju jest bezpośrednim zagrożeniem dla społeczeństwa.

Opis gry

Źródło: Twitter

Motyw