wonder woman 1984 scena

Scena otwierająca „Wonder Woman 1984” jest dostępna w sieci

2 minuty czytania
Komentarze

Twórcy filmu „Wonder Woman 1984” udostępnili w sieci pierwszą scenę produkcji, która 25 grudnia pojawi się w kinach i serwisie HBO Max w Stanach Zjednoczonych, a w Polsce już za miesiąc.

„Wonder Woman 1984” – scena otwierająca w sieci

Film Patty Jenkins jest pełen nostalgii za latami 80., ale w scenie otwierającej widzimy Themyscirę, czyli krainę Amazonek, która pojawiła się już w pierwszej części z 2017 roku. Początek „Wonder Woman 1984” zabiera nas do Themysciry, gdzie widzimy igrzyska Amazonek. Do rywalizacji dorosłych przyłącza się młodziutka Diana (w tej roli Lilly Aspell). W scenie widzimy też na ekranie Connie Nielsen (Hippolita), Robin Wright (Antiope) oraz oczywiście Gal Gadot w tytułowej roli. Oprócz nich w filmie występują również Chris Pine (Steve Taylor), Kristen Wiig (Barbara Minerva/Cheetah) i Pedro Pascal (Max Lord).

W drugim kinowym filmie Wonder Woman przenosi się w czasie do lat 80. XX wieku. Stawia czoło dwojgu zupełnie nowym przeciwnikom: Maxowi Lordowi i The Cheetah. Pierwsze opinie „Wonder Woman 1984” są bardzo dobre. W serwisie Rotten Tomatoes film ma 89 proc. pozytywnych recenzji (71 „fresh”, 9 – „rotten”).

Polski dystrybutor filmu „Wonder Woman 1984” musiał przesunąć premierę tej produkcji z Bożego Narodzenia. Wybrano termin 22 stycznia 2021 roku. Kina w Polsce będą zamknięte co najmniej do 28 grudnia. Jeżeli sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli, to od końca grudnia sale kinowe będą otwarte w ograniczonym zakresie (25 lub 50 proc. zajętości) w wyznaczonych strefach na terenie kraju.

Czytaj też: Możesz już obejrzeć „Tenet” w serwisach VOD i na nośnikach

W Stanach Zjednoczonych „Wonder Woman 1984” trafi jednocześnie do kin i do serwisu HBO Max 25 grudnia. Wcześniej, bo już 16 grudnia „Wonder Woman 1984” będą mogli oglądać widzowie w innych krajach, gdzie sale kinowe są otwarte. Produkcja będzie dostępna w HBO Max miesiąc od premiery bez dodatkowych opłat. Ma to zachęcić nowych użytkowników do wykupienia subskrypcji.

Źródło: Slashfilm.com

Motyw