Grafika przedstawia postacie z gier wideo na tle reklamy Apple Arcade, z napisem "Arcade is open". Z lewej strony widać Żółwia Ninja z pałką, obok jest uroczy czerwony samochód i Pac-Man. W centrum Sonic the Hedgehog lewituje. Po prawej stronie znajduje się postać z ognistym napędem odlotowym na plecach, a obok niej dinozaur. W dole widoczna jest głowa dziecka z ciemnymi włosami, a w powietrzu unoszą się karty do gry.
LINKI AFILIACYJNE

Apple Arcade. Wszystko, co wiemy o usłudze dla fanów gier mobilnych

4 minuty czytania
Komentarze

Gry, które tak naprawdę nie są i nigdy nie będą naszą własnością, zyskują coraz większą popularność. Mowa tu oczywiście o produkcjach oferowanych na zasadzie „gry jako usługa”, czyli w różnorakich abonamentach. Jednym z najważniejszych graczy na tym rynku jest Apple Arcade, któremu warto przyjrzeć się nieco bliżej.

Apple Arcade to usługa dla graczy korzystających ze sprzętu Kalifornijczyków

Apple Arcade. Kolekcja ikon aplikacji gier na czerwonym tle z białym napisem "Arcade" i logiem Apple.
Fot. Apple / materiały prasowe

Subskrypcje, w ramach których otrzymujemy dostęp do niekiedy setek gier, za które normalnie zapłacić musielibyśmy przynajmniej kilka tysięcy złotych, są w porównaniu bardzo tanie. Weźmy za przykład Game Passa, w którym aktualnie znajduje się ponad 100 gier. Dostęp do usługi możemy z kolei wykupić za 40 zł miesięcznie.

Z racji na niewielkie koszta w stosunku do tego, co otrzymujemy, nic dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na zakup wspomnianych abonamentów. Dotychczas jednak oferowane były one tylko na komputerach PC i konsolach. Co z pozostałymi graczami? W tym miejscu całe na biało wchodzi Apple ze swoją usługą Arcade.

Popularna subskrypcja oferowana przez firmę z logo nadgryzionego jabłka umożliwia użytkownikom dostęp do ekskluzywnej, starannie wyselekcjonowanej biblioteki gier bez reklam i dodatkowych zakupów w aplikacji. Usługa została oficjalnie uruchomiona we wrześniu 2019 roku i jest dostępna na urządzeniach z systemami iOS (iPhone), iPadOS (iPad), macOS (Mac) oraz tvOS (Apple TV). Apple Arcade jest skierowane do szerokiego spektrum odbiorców – od casualowych graczy po bardziej zaawansowanych użytkowników szukających unikalnych i angażujących doświadczeń w grach.

Reklama Apple Arcade

Wspomniane wyżej zalety Apple Arcade pozwalają na rozrywkę bez przeszkód. Gracze mogą cieszyć się grami bez przerywania rozgrywki reklamami lub koniecznością dokonywania dodatkowych zakupów, aby odblokować pełną zawartość gry. Jest to szczególnie atrakcyjne dla rodziców, którzy chcą mieć pewność, że ich dzieci nie będą narażone na niepożądane treści lub nie będą mogły dokonywać nieautoryzowanych zakupów.

Jak prezentuje się cena w stosunku do jakości?

Cena Apple Arcade jest ustalana tak, aby oferować wartość zarówno dla pojedynczych użytkowników, jak i rodzin poszukujących dostępu do bogatej biblioteki gier bez dodatkowych opłat. Miesięczny koszt subskrypcji Apple Arcade wynosi 34,99 zł, co przekłada się na atrakcyjną cenę, biorąc pod uwagę oferowaną zawartość. Dla porównania pojedyncze gry mobilne często kosztują podobnie, lecz nie oferują tak szerokiego spektrum rozrywki bez reklam i zakupów w aplikacji.

Grafika promocyjna Apple Arcade z trzema ofertami, napisy: "Podziel się Apple Arcade z rodziną", "Szukaj w", ceny i informacje o próbnych okresach oraz przyciski zachęcające do wypróbowania.
Fot. Apple, zrzut ekranu

Co więcej, w ramach subskrypcji Apple Arcade aż do sześciu członków rodziny może dzielić dostęp do usługi bez dodatkowych kosztów, korzystając z funkcji „Dla rodziny”. Ta opcja czyni Apple Arcade jeszcze bardziej ekonomicznym wyborem. Apple oferuje również okresy próbne, pozwalające nowym użytkownikom na bezpłatne wypróbowanie usługi nawet przez cały miesiąc przed zobowiązaniem się do płatnej subskrypcji. Dodatkowo osoby, które właśnie zakupiły nowy sprzęt od Apple, mogą wykorzystać specjalny kod, aby korzystać (między innymi) z Arcade przez trzy miesiące za darmo.

W co warto zagrać w Apple Arcade?

Logo Apple Arcade na czarnym tle.
Apple / materiały prasowe

Zapoznając się z listą najpopularniejszych gier dostępnych w Apple Arcade, warto pamiętać, że popularność poszczególnych produkcji może zmieniać się wraz z czasem. Niemniej poniżej przedstawiamy zestawienie tytułów, które w ostatnich miesiącach zyskały uznanie graczy:

  • Wylde Flowers
  • Solitaire Stories
  • Nickelodeon Extreme Tennis
  • LEGO Star Wars: Castaways
  • Jetpack Joyride 2
  • Temple Run: Puzzle Adventure
  • Gear. Club Stradale
  • NBA 2K24 Arcade Edition
  • Subway Surfers Tag
  • Tamagotchi Adventure Kingdom

Arcade to najlepsza usługa Apple? Podsumowanie

Apple Arcade bez dwóch zdań stanowi atrakcyjną ofertę dla użytkowników urządzeń kalifornijskiej firmy, którzy szukają wysokiej jakości doświadczeń w grach bez reklam i dodatkowych zakupów. Dzięki starannie wyselekcjonowanej bibliotece gier wsparciu dla wielu urządzeń i opcji abonamentu rodzinnego usługa ta przyciąga zarówno casualowych graczy, jak i bardziej zaawansowanych entuzjastów gier.

W momencie uruchomienia usługi Apple zainwestowało znaczne środki w jej rozwój, co świadczy o zaangażowaniu w oferowanie wysokiej jakości treści i wsparcie dla deweloperów gier. Z czasem biblioteka znacznie się rozrosła, oferując jeszcze więcej różnorodnych i angażujących tytułów, które odpowiadają szerokiemu spektrum zainteresowań i preferencji graczy.

Źródło: Opracowanie własne. Zdjęcie otwierające: Apple / materiały prasowe

Motyw