ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Dołącz do zespołu Android.com.pl! REKRUTACJA!

Autor: Jakub Bereziewicz Kategoria: Newsy

Choć trudno w to uwierzyć jesteśmy z Wami już dziesiąty rok. W tym czasie udało nam się nie tylko zdobyć, ale i od wielu lat utrzymywać pozycję lidera. Jesteśmy największym serwisem piszącym o smartfonach oraz tabletach w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej.

Nie chcemy się jednak zamykać na inne tematy. Wkrótce w menu pojawią się również takie pozycje jak „Promocje” oraz „Technologie”. W pierwszej chcemy Wam codziennie dostarczać wiadomości o aktualnych zniżkach, promocjach i okazjach cenowych w Google Play, u operatorów komórkowych, w sieciach sprzedaży i w różnego typu sklepach typu Aliexpress czy GrearBest. Natomiast sekcja Technologie to poszerzenie naszych horyzontów i zainteresowańAndroid na chwilę obecną jest tak silnie związany z wszelkiego rodzaju nowymi technologiami, że pomijanie tego co na co dzień robi Facebook, Microsoft, Apple, jak zmienia się Internet, rynek bankowy, jak rozwijają się technologie takie jak VR czy IoT byłoby wielkim błędem. Potrzebujemy więc rozbudować nasz zespół redakcyjny o osoby nie tylko stricte związane z Androidem.

Co oferujemy?

Android.com.pl to rozpoznawalny, pewny i stabilny pracodawca. Odwiedza nas obecnie 1,45 miliona unikalnych użytkowników miesięcznie. Zgromadziliśmy również niemal 400.000 osób w naszych social media. Oznacza to, że znacznie przewyższamy poczytność wszelkich gazet, magazynów, czasopism czy „starych” portali technologicznych.

Co więcej, planujemy podwoić grono naszych odbiorców w przeciągu najbliższego roku. Jeśli jesteś ambitny, pełny zapału i energii – czekamy na Ciebie! Dołącz do nas i buduj przyszłość Android.com.pl razem z nami! W naszej redakcji możesz realizować swoje pomysły i się rozwijać.

Wynagrodzimy Cię nie tylko finansowo. Jako redaktor Android.com.pl będziesz miał dostęp do najnowszych smartfonów i innych gadżetów jeszcze przed ich premierą. Będziesz mógł uczestniczyć w najważniejszych targach, konferencjach i imprezach branżowych.  Naszych najlepszych redaktorów wysyłamy na Mobile World Congress w Barcelonie, Unpacked w Nowym Jorku czy IFA w Berlinie. W Android.com.pl zbudujesz również własną markę i rozpoznawalność w Internecie, a także będziesz mógł ze swoim przekazem trafić do setek tysięcy osób. Dowiesz się również, jak wygląda praca w mediach od kuchni.

Mamy bardzo dużo do zrobienia, dlatego im mocniej będziesz mógł się zaangażować tym lepiej. Idealnie, jeśli Android.com.pl będzie dla Ciebie głównym zajęciem i będziesz mógł podjąć pracę na etat. Nie jest to jednak konieczne.

Cztery stanowiska

Rekrutujemy na kilka stanowisk:  Junior Redaktor, Redaktor, Redaktor Naczelny oraz YouTuber.

Junior Redaktor

Junior Redaktor to osoba, która chciała by być Redaktorem jednak jeszcze nie miała okazji sprawdzić się na tym stanowisku w innych redakcjach bądź pisała dla amatorskich redakcji. Przystępuje ona do naszego wewnętrznego konkursu, dzięki któremu będzie mogła nauczyć się fachu. Po intensywnych praktykach trwających przez miesiąc najlepsi Junior Redaktorzy zostają Redaktorami i wygrywają cenne nagrody rzeczowe bądź pieniężne proporcjonalnie do zaangażowania.

W ramach stażu możliwe jest również zaliczenie praktyk studenckich.

Idealny kandydat na stanowisko Junior Redaktora powinien:

 • wiedzieć wszystko o Androidzie i ogólnie orientować się w branży mobilnej,
 • mieć lekkie pióro,
 • pisać bezbłędnie i ciekawie,
 • znać język angielski,
 • znać podstawy SEO.

Redaktor

Redaktor to osoba, która ma już spore doświadczenie w branży. Opublikowała co najmniej 100 artykułów w prasie lub na znanych witrynach internetowych najlepiej na temat Androida lub nowych technologii. Osoba ta z miejsca przyjmowana jest do naszej redakcji i ma płacone jak redaktorzy z długim stażem.

Piszesz dla AW, SW, K-manii, ale czujesz pewien niedosyt? Aplikuj do nas!  Zapewniamy rozwój, swobodę działania i zapłacimy Ci tyle samo albo i więcej ?

Zmieniamy się – potrzebujemy osób do sterowania tym statkiem. Jako redaktor masz możliwość awansu na redaktora naczelnego.

Idealny kandydat na stanowisko Redaktora powinien:

 • wiedzieć wszystko o Androidzie i ogólnie orientować się w branży mobilnej,
 • mieć lekkie pióro,
 • pisać bezbłędnie i ciekawie,
 • posiadać doświadczenie jako redaktor/dziennikarz
 • znać język angielski,
 • znać podstawy SEO,

Redaktor Naczelny

Redaktor Naczelny to lider, osoba, która tu dowodzi. Jeśli oprócz doświadczenia w mediach masz również zdolności do kierowania zespołem – zapraszamy! Na tym stanowisku wymagamy przede wszystkich samodyscypliny, rozwiniętych zdolności interpersonalnych, zorientowania na cele, a także analitycznego myślenia, by na podstawie trendów i statystyk wyciągać właściwe wnioski i prowadzić zespół w odpowiednim kierunku. Nieoceniona będzie również wiedza z zakresu SEO.

YouTuber

YouTuber to najprościej ujmując osoba, która będzie współtworzyła nasz kanał na YouTube. Aby aplikować na to stanowisko musisz nagrać film, wgrać go do YouTube i przesłać link bezpośrednio na adres: [email protected] Więcej dowiesz się z poniższego wideo:

Specjalizacje

W ramach stanowisk Junior Redaktor i Redaktor dostępnych jest kilka specjalizacji.

 • Aktualności (newsy) – redaktor odpowiedzialny za śledzenie bieżących informacji z rynku mobilnych technologii. Potrafi szybko docierać do najświeższych informacji, weryfikować je oraz w interesujący sposób przekazać czytelnikom. Jest to osoba dyspozycyjna, sprawnie radząca sobie ze słowem pisanym, zdolna do trafnej selekcji tematów. Mile widziana pełna dyspozycyjność – na etat.
 • Poradniki – redaktor, którego teksty pomagają przede wszystkim początkującym użytkownikom Androida w poruszaniu się po systemie. Nasze smartfony kryją w sobie ogromny potencjał, jednak mało kto jest w stanie samodzielnie go wykorzystać. Właśnie temu będą służyły pisane poradniki.
 • Modowanie (poradniki zaawansowane) – redaktor, którego publikacje pomogą wycisnąć z każdego urządzenia jeszcze więcej niż przewidział sam producent. Będzie pokazywał krok po kroku jak zrootować poszczególne urządzenia lub wgrać różnego typu ROMy i modyfikacje.
 • Aplikacje / Gry – redaktor wyspecjalizowany w temacie oprogramowania dla systemu Android, ale nie tylko. Ogromna część naszych czytelników to gamerzy, dlatego chcielibyśmy dostarczać im najciekawsze informacje również o grach na PC i konsole.
 • Recenzje sprzętu – redaktor ten przede wszystkim ma pomóc czytelnikom w wyborze najbardziej dla nich optymalnego sprzętu. Każda recenzja musi więc rozwiewać wszelkie wątpliwości i być obiektywna. W tym celu niezbędne będzie umiejętność dzielenia się swoimi odczuciami, formułowania wniosków, pisania dłuższych tekstów, a także możliwość wykonywania (pół)profesjonalnych fotografii.
 • Co kupić? – redaktor będzie tworzył różnego typu zestawienia sprzętu, które pomogą naszym czytelnikom podjąć najlepszą decyzję zakupową. Np. „Najlepsze smartfony do 1000zł”, albo „Najlepsze smartfony fotograficzne” etc.
 • Tropienie promocji (operatorzy i sklepy) – redaktor ten pomoże naszym czytelnikom w wyborze jak najkorzystniejszej oferty. Na pamięć będzie znał oferty wszystkich operatorów, a także trzymał rękę na pulsie w temacie promocji i wyprzedaży.
 • Produkty z Chin – jeśli często zamawiasz sprzęt bezpośrednio z Chin, takie marki jak Elephone, Ulephone czy Umi nie są Ci obce, ta specjalizacja będzie idealna dla Ciebie. Potrzebujemy osoby, która będzie odnajdywała perełki, prawdziwe okazje na AliExpress czy Gearbest i dzieliła się tym z naszymi czytelnikami.
 • Fotografia (smartfonem) – jak się okazuje od wielu lat najpopularniejszym aparatem na świecie jest… smartfon. To urządzenie, które zawsze mamy przy sobie, dlatego też niezwykle istotnym jest aby wiedzieć jak wykonać nim świetne ujęcie. Redaktor specjalizujący się w tym temacie będzie nie tylko objaśniał te tajniki, ale również testował cały szereg akcesoriów i narzędzi, które fotografowanie wspomagają.
 • Nowe technologie – jak już wspomnieliśmy, świat na Androidzie się dla nas nie kończy. Chcemy więc informować na bieżąco o tym co robi Tesla, Facebook, Microsoft czy Apple.
 • Programowanie – developer aplikacji mobilnych, który chętnie podzieliłby się swoją wiedzą z szerszą widownią. Do obowiązków należeć będzie pisanie tutoriali na temat programowania, a także newsów skierowanych do osób zainteresowanych tą tematyką.

Jak zaaplikować?

Czym prędzej wypełnij formularz rekrutacyjny, który znajdziesz tutaj:

>>> KLIK <<<

Nie ma terminu na zgłoszenia, ale im zrobisz to szybciej tym lepiej. Rozpatrzymy je na bieżąco. Chcielibyśmy wdrożyć do naszego zespołu pierwsze osoby już w przeciągu tygodnia.

Aplikując na stanowisko Junior Redaktora niezbędne jest załączenie próbnego tekstu 1000-2000 znaków (ze spacjami). Przygotuj go zanim zaczniesz wypełniać formularz.

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Sprawdź najnowsze recenzje