Samsung nie będzie chciał znowu ryzykować i być może zmieni dostawcę akumulatorów

1 minuta czytania
Komentarze
samsung-bateria-chip-660

Wiele wydarzeń wskazuje na to, że Samsung już poznał przyczynę samozapłonów wielu egzemplarzy Galaxy Note7. Jednak wiele osób straciło zaufanie do tej firmy i odbudowanie go będzie bardzo ciężkim zadaniem. Mimo wszystko lider mobilnego rynku z pewnością ułatwi sobie to zadanie za pomocą jednej zmiany.

Otóż wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że winowajcą porażki Galaxy Note7 był jego akumulator, który nie został odpowiednio zaprojektowany do obudowy. W takim razie Samsungowi nie pozostaje nic innego jak zmienić dostawcę i przy okazji również projekt ogniw. To może się stać, gdyż taki raport opublikowały koreańskie media, które podają, że teraz we flagowych modelach lidera mobilnego rynku najprawdopodobniej ujrzymy akumulatory od LG (Chem). Tym samym możliwe, że Samsung porzuci własny oddział Samsung SDI oraz chińską firmę ATL, które były odpowiedzialne za dostarczanie ogniw dla Galaxy Note7. Ta zmiana również może mieć istotny wpływ na cenę poszczególnych urządzeń, co już się pojawia w plotkach o Galaxy S8.

Mimo wszystko pamiętajmy, że to wciąż nieoficjalne informacje. Jednak zmiana dostawcy akumulatorów może wpłynąć przede wszystkim na wartość rynkową firmy jak i opinie bardziej zaawansowanych konsumentów.

źródło: Android Community

Motyw