ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Samsung Galaxy Note7 i 6 GB pamięci operacyjnej? Zapomnijmy o takiej wersji

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
Samsung-Galaxy-Note-7

Oddalająca się już w przeszłość premiera Samsunga Galaxy Note7 pokazała, że Koreańczycy nie inwestują jeszcze w 6 GB pamięci operacyjnej. Przedstawiony model wciąż korzysta z „marnych” 4 GB, co oznacza, że nie został ulepszony pod tym względem tak jak miało to miejsce analogicznie w roku ubiegłym.

Jednak pojawiały się plotki, że to Chińczycy otrzymają ulepszoną wersję Galaxy Note’a7, który to miał mieć właśnie 6 GB RAM oraz 128 GB wbudowanej pamięci do wykorzystania na pliki użytkownika. Czy tak się stało? Wczoraj miała miejsce premiera tego modelu w Państwie Środka i okazuje się, że Samsung wcale nie skusił się na zastosowanie innych kości niż w modelu, który pojawi się chociażby w Europie. Jednak w stosunku do urządzenia oferowanego u nas znajdziemy Snapdragona 820 zamiast Exynosa 8890. Taki właśnie model Chińczycy będą mogli nabyć od 1 września. W takim razie czy w ogóle pojawi się odmiana Galaxy Note’a7 z 6 GB RAM? Najprawdopodobniej nie, gdyż na prezentacji wspomniano, że taką ilość pamięci operacyjnej zarezerwowano dla następnej generacji urządzeń mobilnych od Samsunga.

Czy to źle? Oczywiście, że nie, gdyż 4 GB RAM wciąż jest wystarczającą przestrzenią dla systemu i poszczególnych aplikacji. My za to wiemy czego spodziewać się od przyszłorocznych modeli od Samsunga.

źródło: GSMArena

Sprawdź najnowsze wpisy