ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Google naprawiło wyciek pamięci w Androidzie Marshmallow, ale nie mówi kiedy wyda aktualizację

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
google android lista wstydu marshmallow osmieszanie

Pamiętacie nieprzyjemne „akcje naprawcze” Androida 5.0 Lollipop związane z błędami oprogramowania powodujące wycieki pamięci? Oznaczało to, że system niepotrzebnie zużywał więcej RAMu, a niektóre aplikacje mogły losowo się zamykać z błędami. Mogłoby się wydawać, że aktualizacja do Androida 5.1 rozwiązała ten problem…

Jednak okazuje się, że Marshmallow wciąż ma problemy z wyciekami pamięci. Problem zgłoszony przez jednego z użytkowników Nexusa 5 pod koniec listopada w zeszłym roku, dzisiaj oficjalnie został ogłoszony jako poprawiony i… łatka zostanie udostępniona w przyszłości. Gdzie tu sens? Trochę go brakuje, ale mamy trzy możliwości. Kłopoty z wyciekami pamięci mogą zniknąć razem z lipcową aktualizacją bezpieczeństwa. Inna wersja mówi o tym, że Google szykuje Androida 6.0.2 Marshmallow, a trzecia, ostatnia już możliwość, najmniej optymistyczna wskazuje, że to „Robocik” numerowany na 7.0 („N”) definitywnie rozwiąże problem marnowanej pamięci operacyjnej.

Oczywiście powyższy błąd w Androidzie w głównej mierze może dotyczyć użytkowników czystego systemu, a więc Nexusów, gdyż wielu producentów oficjalnie przyznawało, że w swoich systemach naprawiało błędy Google. W takim razie czy ktoś z Was zauważył u siebie jeszcze problem z wyciekami pamięci?

źródło: Android Police

Sprawdź najnowsze wpisy