Skaner tęczówki jednak zadebiutuje już w Galaxy Note 7?

mm Adam Lulek Newsy 2016-06-08

Iris-scanner

 
W dobie kiedy smartfony stały się codziennością, producenci szukają coraz lepszych sposobów na przykucie uwagi klientów. Takimi nowinkami, które mogły w ostatnich latach skusić nabywców na kupno telefonu były na przykład: skaner linii papilarnych, podwójny aparat, wodoodporność, moduły, czy zagięty wyświetlacz. Dziś można się zastanowić, czym nas zaskoczą spółki za rok, wypuszczając kolejną falę flagowców. Śmiem twierdzić, że tak naprawdę nie będą się one chyba wiele różniły od tych, co zostały wydane w tym roku.
 
Jedną z nowinek jaka coraz śmielej sobie poczyna na rynku jest skaner tęczówki oka. Póki co został on wprowadzony w dwóch flagowych smartfonach Microsoftu i w tablecie Samsunga. Chodzi o Lumię 950 (XL) i Galaxy Tab Iris. Ostatnio pisałem także, że producent zastrzegł nazwy handlowe: Galaxy Iris i Galaxy Eyeprint w Europie, Korei i USA.
 
iris scanner
 
Teraz być może mamy potwierdzenie na to, że skaner tęczówki oka znajdzie się w Galaxy Note 7. W Internecie bowiem pojawił się zrzut ekranu pochodzący z programu beta Samsunga. Na „screenie” widnieje informacja dotycząca zabezpieczenia smartfonu czytnikiem linii papilarnych z opcją anulowania i wyboru innych metod blokowania urządzenia. Wśród nich znajduje się właśnie skanowanie tęczówki oka. Sądząc po obrazku, został on wykonany na smartfonie Samsunga, a nie na wyżej wspomnianym tablecie. Czy pochodzi on z Galaxy Note 7? Tego nie wiemy, ale jest to wysoce prawdopodobne.

źródło: phonearena • Jumperone

  Czyli przepisany artykuł (nawet ta sama grafika) z:
  news/65589-galaxy-iris-galaxy-eyeprint/
  i dodany jeden screenshot, a my nadal nic nie wiemy.

  • Maxik

   Kali by się tu przydał 😀
   Magister Lulek potrafi teksty kopiować nie tylko z innych portali internetowych ale także swoje własne teksty (Nie do końca własne bo też skopiowane i wrzucone w google translator). Ch*** z tym, że to jest to samo, ilość wejść ma się zgadzać, a nie przekaz …

   • Tomasz Nowak

    Szczególnie spodobała mi się ta część:
    „Teraz być może mamy potwierdzenie…”
    Być może, potwierdzenie 😀 Nosz kuva miszcz 😀

 • Krzysiek

  Czym zaskoczy? A Galaxy X ze zwijanym/składanym ekranem?

  • Ryszard

   ON ??? Już tylko jeszcze wyższą ceną !!! A i tak znajdzie miliony naiwnych.

   • Krzysiek

    Dlaczego naiwnych? Ja bym był bardzo zainteresowany takim telefonem który w razie potrzeby jest tabletemx