Skaner tęczówki jednak zadebiutuje już w Galaxy Note 7?

Newsy

Iris-scanner

 
W dobie kiedy smartfony stały się codziennością, producenci szukają coraz lepszych sposobów na przykucie uwagi klientów. Takimi nowinkami, które mogły w ostatnich latach skusić nabywców na kupno telefonu były na przykład: skaner linii papilarnych, podwójny aparat, wodoodporność, moduły, czy zagięty wyświetlacz. Dziś można się zastanowić, czym nas zaskoczą spółki za rok, wypuszczając kolejną falę flagowców. Śmiem twierdzić, że tak naprawdę nie będą się one chyba wiele różniły od tych, co zostały wydane w tym roku.
 
Jedną z nowinek jaka coraz śmielej sobie poczyna na rynku jest skaner tęczówki oka. Póki co został on wprowadzony w dwóch flagowych smartfonach Microsoftu i w tablecie Samsunga. Chodzi o Lumię 950 (XL) i Galaxy Tab Iris. Ostatnio pisałem także, że producent zastrzegł nazwy handlowe: Galaxy Iris i Galaxy Eyeprint w Europie, Korei i USA.
 
iris scanner
 
Teraz być może mamy potwierdzenie na to, że skaner tęczówki oka znajdzie się w Galaxy Note 7. W Internecie bowiem pojawił się zrzut ekranu pochodzący z programu beta Samsunga. Na „screenie” widnieje informacja dotycząca zabezpieczenia smartfonu czytnikiem linii papilarnych z opcją anulowania i wyboru innych metod blokowania urządzenia. Wśród nich znajduje się właśnie skanowanie tęczówki oka. Sądząc po obrazku, został on wykonany na smartfonie Samsunga, a nie na wyżej wspomnianym tablecie. Czy pochodzi on z Galaxy Note 7? Tego nie wiemy, ale jest to wysoce prawdopodobne.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

źródło: phonearena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x