android marshmallow 6.0 statua google

 

Gigant z Mountain View podzielił się z opinią publiczną najnowszymi danymi na temat fragmentacji systemu Android. Zwykle raporty te wzbudzją niemałe kontrowersje, i patrząc na dane – nic się w tej kwestii raczej nie zmieni.

 

Spoglądając na wykresy z tego miesiąca od razu widać, że Android Marshmallow pnie się w górę. Najnowsza wersja systemu Google zainstalowana jest na 10.1% wszystkich urządzeń z systemem Android. Spory wzrost (o 2.5 p.proc względem ostatniego miesiąca) jest nadal wynikiem mizernym, a podyktowany jest tym, że na rynku w ostatnim czasie pojawiło się sporo nowych urządzeń z Androidem Marshmallow. Aktualizacje jak można się spodziewać, wielkiego wpływu na wynik nie miały.

 

android-fragmentacja- czerw

 

Jak łatwo wydedukować, najwięcej urządzeń posiada wciąż Androida Lollipop na pokładzie. Ogólnie jest to aż 35.4%, ale pod uwagę trzeba wziąć, że jest to suma wyniku Androida Lollipop 5.0 i 5.1 (odpowiednio 15.4% oraz 20.0%). Dalej mamy popularnego KitKata 4.4 z wynikiem 31.6%, natomiast za jego plecami znajduje się leciwy Jelly Bean z 18.9%.

 

Podsumowując, Android Marshmallow jest obecnie czwartą siłą Androidowego rynku. Wielkimi krokami zbliża się jednak premiera Androida N, a biorąc pod uwagę wciąż słaby wynik Androida Marshmallow, łatwo wywnioskować, że proces fragmentacji jedynie się pogłębi.

 

Źródło: gsmarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Bilski

Kinoman, podróżnik, koszykarz amator, ale przede wszystkim fan mobilnych technologii.