ZeroTech-Dobby-Pocket-Drone-Pertama-Di-China

 

W internecie pełno sklepów, które oferują malutkie, wręcz kieszonkowe drony. Ich funkcjonalność jest jednak… znikoma. Wyobraźcie sobie więc, że urządzenie jeszcze mniejsze od oferowanych na rynku, pozwoli Wam na znacznie więcej, a jego rozmiary będą tak małe, że schowacie je bez problemu do kieszeni.

 

dobby

 

Z taką propozycją wyszła firma Zero Tech, która specjalizuje się w produkcji dronów. Zero Tech Dobby to kieszonkowy dron, którego rozmiary to śmieszne wręcz 135 x 67 x 36.8mm. Jak to możliwe? Dron jest rozkładany – śmigła chowane są pod konstrukcją, dzięki czemu otrzymujemy tak małe urządzenie.

 

dobby drone 3

 

Rozmiary to nie wszystko. Dron Dobby wyposażony został w procesor Snapdragon 801, 2 GB RAM i 16 GB pamięci wewnętrznej. Pozwala on na nagrywanie filmów w rozdzielczości 4K, oraz robienie zdjęć – wszystko za pomocą 13 megapikselowej kamery.

 

Dron Dobby wzorem konkurencji, posiada WiFi, GPS, GLONASS, a sterować nim można za pomocą dedykowanej na Androida aplikacji. Z ciekawszych funkcji należy wymienić śledzenie obiektów, oraz zaprogramowanie drona tak, aby poleciał we wcześniej wskazane miejsce.

 

Niestety, za drona Zero Tech Dobby będzie trzeba sporo zapłacić – w pierwszych sklepach pojawił się już w cenie wynoszącej ok. 1400zł.

 

Źródło: gizchina, banggood

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Bilski

Kinoman, podróżnik, koszykarz amator, ale przede wszystkim fan mobilnych technologii.