ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Pierwsze urządzenie od Samsunga ze skanerem tęczówki i nie, nie jest to Note 6, ale też „szokujące”

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
Samsung-Galaxy-Tab-Iris-skaner-teczowek-2

Skaner tęczówek nie jest żadną nowością na mobilnym rynku, ale w przypadku Androida żadnego popularnego modelu po prostu nie ma. W Polsce tak naprawdę tylko Microsoft Lumia 950 (XL) kojarzy się z tym rozwiązaniem, ale oto Samsung zaskakuje wszystkich swoją najnowszą propozycją skierowaną głównie dla… indyjskich firm i rządu.

Na początku roku wiele się mówiło, że to Galaxy Note 6 (czy też 7?) będzie pierwszym urządzeniem od Samsunga, które zostanie wyposażone w skaner tęczówki. Jednak tak się nie stało, gdyż dzisiaj Koreańczycy przedstawili tablet o jakże prostej nazwie: Galaxy Tab Iris. Mogłoby się wydawać, że tego typu rozwiązania są cechą urządzeń z najwyższej półki, ale tak też nie jest. Tak naprawdę mamy do czynienia z 7-calowym wyświetlaczem (1024×600), 1,5 GB RAM, 8 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika (+MicroSD), aparatem 5 MPx, wsparciem dla USB OTG oraz akumulatorem o pojemności… 3600 mAh. W skrócie: najniższa półka, gdyby nie podwójny skaner tęczówki, który wspomnianym firmom jak i indyjskiemu rządowi ma pomóc z rozpoznawaniu poszczególnych osób. Możemy zapomnieć o takich „smaczkach” jak sieć 4G, ale to wszystko ma swoje odzwierciedlenie w cenie, gdyż w Indiach ten tablet kosztuje około 800 złotych.

samsun galaxy tab iris skaner teczowek

Design Galaxy Tab Iris nie należy do najbardziej rewolucyjnych – tak naprawdę kontynuuje poprzednią wizję Samsunga, szczególnie jeśli zwrócimy uwagę na tył z „plastikową” skórą. Tym samym możemy być pewni, że ten tablet nie odniesie ogromnego sukcesu, gdyż nie takie jest jego zadanie, ale skaner tęczówek z pewnością pojawi się w kolejnych wydaniach flagowych smartfonów od Koreańczyków.

Źródło: SamMobile

Sprawdź najnowsze wpisy