Toyota ma sposób na nasze baterie?

Newsy

android 6.0 marshmallow doze drzemka akumulator bateria

 

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Jak wiadomo największą bolączką dzisiejszych urządzeń mobilnych jest bateria. Cały czas czekamy na przełom, ale ten jak na złość, nie chce nastąpić. Zbliżamy się do granic możliwości ogniw litowo-jonowych. Niedługo może się to zmienić dzięki producentowi samochodów. Toyota, tak to ich prace nad akumulatorami mogą sprawić, że zrobimy kolejny krok na przód.

 

Jak? Za sprawą zamiany litu na magnez. Ma on zwiększyć gęstość możliwej do przechowywania energii około 8-12 razy. Spowoduje to, że nie będziemy już tak bardzo narzekać na długość pracy na jednym ładowaniu. Nadal jednak jest to tylko pomysł, więc jeszcze poczekamy na jego wprowadzenie. Warto zauważyć, że może nie zajmie to tak dużo czasu, ze względu na potencjalne zyski na rynku samochodów elektrycznych.

 
Pytanie, jakie ograniczenie niesie zastosowanie tej technologi w produkcji masowej i jakie wady będą miały takie baterie? Miejmy nadzieję, że w badania zaangażują się również inni producenci, bo chyba już pora. Pozostaje czekać na rozwój sytuacji. Może przełom jest bliżej niż myślimy.

 

Zainteresowanych odsyłam do filmu poniżej.

 


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x