android 6.0 marshmallow doze drzemka akumulator bateria

 

Jak wiadomo największą bolączką dzisiejszych urządzeń mobilnych jest bateria. Cały czas czekamy na przełom, ale ten jak na złość, nie chce nastąpić. Zbliżamy się do granic możliwości ogniw litowo-jonowych. Niedługo może się to zmienić dzięki producentowi samochodów. Toyota, tak to ich prace nad akumulatorami mogą sprawić, że zrobimy kolejny krok na przód.

 

Jak? Za sprawą zamiany litu na magnez. Ma on zwiększyć gęstość możliwej do przechowywania energii około 8-12 razy. Spowoduje to, że nie będziemy już tak bardzo narzekać na długość pracy na jednym ładowaniu. Nadal jednak jest to tylko pomysł, więc jeszcze poczekamy na jego wprowadzenie. Warto zauważyć, że może nie zajmie to tak dużo czasu, ze względu na potencjalne zyski na rynku samochodów elektrycznych.

 
Pytanie, jakie ograniczenie niesie zastosowanie tej technologi w produkcji masowej i jakie wady będą miały takie baterie? Miejmy nadzieję, że w badania zaangażują się również inni producenci, bo chyba już pora. Pozostaje czekać na rozwój sytuacji. Może przełom jest bliżej niż myślimy.

 

Zainteresowanych odsyłam do filmu poniżej.

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Konrad Tomaszek