Windows 10 Mobile

 
W ostatnich latach fani nowinek technologicznych oszaleli na punkcie aktualizacji. Najlepiej wdrażane są one do iPhone’ów, jednak tutaj mamy jedną firmę, która odpowiedzialna jest za hardware i software. Użytkownicy Androida niejednokrotnie muszą uzbroić się w cierpliwość, a i ta nie zawsze okazuje się być zbawienna, bowiem często starsze urządzenia pozbawiane są jakiegokolwiek wsparcia. Podobne powody do narzekania miały osoby korzystające z mobilnego Windowsa.
 
Windows 10 Mobile do tej pory był dostępny jedynie na najnowszych smartfonach sygnowanych marką Microsoft. Są to przede wszystkim dwa flagowce firmy: Lumia 950 i 950 XL. Spółka co chwilę odkładała planowany update do „dziesiątki” dla starszych telefonów, które pracowały na wersji 8.1. W końcu jednak czas oczekiwania dobiegł końca, ponieważ 17 marca rozpoczął się proces aktualizacji. Dodajmy, że dobrodziejstwo mają otrzymać Lumie: 1520, 930, 830, 735, 730, 640, 640 XL, 638, 636, 535.
 
Wcześniejsze raporty wskazywały na luty, potem siódmy dzień marca. Jednak w końcu 17 marca okazał się terminem zbawiennym. Nie zmienia to faktu, że korzystający z mobilnego Windowsa musieli trochę poczekać…
 

WIT – czyli Wieści Innej Treści – newsy dotyczące wszystkiego co NIE związane z Androidem. Daj innym przeczytać, to tylko 2 posty w tygodniu.
źródło: winbeta

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.