A man is silhouetted against a video screen with Apple and Samsung logos as he poses with a Samsung Galaxy S4 in this photo illustration taken in the central Bosnian town of Zenica

 

Tak, to jeszcze się nie skończyło. Pomimo że Apple już dostało ponad 120 milionów dolarów zadośćuczynienia od Samsunga, który oczywiście przez sąd został „zmuszony” do zapłaty. Amerykanom jednak było mało i tak oto teraz Koreańczycy usłyszeli kolejny wyrok, który tym razem jest stosunkowo zabawny.

 

Bez wchodzenia w szczegóły, sąd w Stanach Zjednoczonych postanowił, że Samsung ma zakaz sprzedawania smartfonów, w których Koreańczycy wykorzystali patenty Apple. Jeśli sytuacja dotyczyłaby dzisiaj oferowanych modeli to ostatecznie oskarżona firma mogłaby już liczyć ogromne straty. Jednak urządzenia o których mowa to: Admire, Galaxy Nexus, Galaxy Note, Galaxy Note 2, Galaxy S2, Galaxy S2 Epic 4G Touch, Galaxy S2 Skyrocket, Galaxy S3 i Stratosphere. Tak, już od dłuższego czasu nie ujrzycie tych modeli w sklepach. Tym samym wyrok ten nie zmieni tak naprawdę nic. Z ciekawostek można jeszcze wymienić, że w wojnie patentowej za Samsungiem stoją takie firmy jak eBay, Facebook, Google czy też Hewlett-Packard.

 

Czy Apple wciąż będzie próbowało wyciągnąć jeszcze więcej od Samsunga? Póki co nie usłyszeliśmy komentarzy od żadnej z tych firm, ale znając Amerykanów to możemy spodziewać się kolejnego odcinka tej telenoweli.

 

 

źródło: CNET

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.