HTC Magic otrzyma update z Sense UI?!

Jakub Bereziewicz Jakub Bereziewicz Newsy

Wczoraj zdaliśmy relacje z informacji, które podawał jeden z pracowników HTC na naszym forum. Pokrótce dowiedzieliśmy się wtedy, że Hero dostanie update w połowie lutego, Tattoo jest „za słaby” na Androida 2.1 – więc go nie dostanie. Natomiast aktualizacja HTC Magic na terenie Polski zależy głównie od Orange. Jako, że póki co nie było porozumienia między obiema firmami w tej sprawie update’u jak nie było tak nie ma.
Nasz news obiegł cały świat, z pewnością dotarł także do Orange oraz HTC.
Dosyć szybko rzecznik Orange na swoim blogu potwierdził, że wszelkie aktualizacje muszą być ustalane przez obie firmy – razem.

Jak się okazuje po naszym nagłośnieniu sprawy oraz petycji użytkowników Magic’a do HTC możliwe, że coś się ruszyło. Miesiąc temu jeden z naszych informatorów z HTC oraz kilka dni temu drugi na forum, twierdzili zgodnie, że Magik nie dostanie HTC Sense.
Poniżej przedstawiam oficjalne stanowisko HTC, które najwyraźniej uległo zmianie.

„HTC jak dotąd nie wprowadzało aktualizacji systemu Android do wersji 2.1 do żadnego ze swoich obecnych na rynku produktów tj. Magic, Hero, Tattoo. (Nie wypowiadamy się na temat smartfonu Era G1, gdyż jest to urządzenie Google – wyprodukowane przez HTC jako produkt ODM’owy i w związku z tym to Google decyduje o ewentualnych aktualizacjach.) Do modelu HTC Magic zostanie udostępniona w najbliższym czasie na stronach www.htc.com aktualizacja oprogramowania, zawierająca najnowszy interfejs HTC Sense. HTC Sense to innowacyjny interfejs HTC, rewolucjonizujący sposób obsługiwania telefonu pod względem łatwości, spójności, indywidualnej personalizacji. Dzięki tej aktualizacji użytkownicy HTC Magic będą mogli korzystać z rozszerzonej funkcjonalności smartfona, bardzo zbliżonej do obecnej funkcjonalności nowszego modelu HTC Hero. Nie ma żadnych niedogadanych spraw czy nieporozumień pomiędzy Orange a HTC, trwają w tej chwili rozmowy nad wprowadzeniem do oferty Orange kolejnych produktów HTC, jednego z nich jeszcze w tym kwartale.”
(ź)

Należy dodać, że informacje od naszych informatorów są typu „szef powiedział do pracowników”, nie są natomiast oficjalnymi stanowiskami firmy. Przedstawiamy tylko to co aktualnie wie personel „zwykłych” pracowników HTC.

Póki co pozostaje nam czekać na update. Miejmy nadzieję, że nie skończy się tylko na obietnicach, ale dość szybko dostaniemy aktualizację. Jednak uwierzymy dopiero gdy zobaczymy…

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy