ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Moaan InkPalm Plus czytnik e-booków

Moaan InkPalm Plus to czytnik e-booków od Xiaomi, który wygląda jak smartfon

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Czytnik e-booków od Xiaomi, a raczej jednej z ich submarek, Moaan InkPalm Plus to bardzo specyficzny sprzęt. Nie dlatego, że nie przywykliśmy do czytników sygnowanych w jakimś stopniu nazwą Xiaomi, ale ze względu na wymiary urządzenia. Przywykliśmy bowiem do tego, że czytniki e-booków są jednak odrobinę szersze, niż klasyczne smartfony. Tymczasem firma stawia na coś innego, ale trudno jeszcze ocenić, czy w tym szaleństwie jest metoda.

Moaan InkPalm Plus od Xiaomi – nietypowy czytnik e-booków

Moaan InkPalm Plus czytnik

Jeszcze do niedawna czytniki e-booków kojarzyły się jedynie z produktami od Amazona. Kindle stało się niemal synonimem czytnika, ale firm zajmujących się produkcją takich sprzętów jest przecież znacznie więcej. Zazwyczaj jednak takie czytniki mają ze sobą wiele wspólnego, a przynajmniej sam rozmiar ekranu. W przypadku Moaan InkPalm Plus od Xiaomi tak nie jest. Wiadomo, że czytanie książek na wyświetlaczu smartfona może być problematyczne ze względu na wąski ekran oraz samą jego specyfikę. Wzrok zdecydowanie mniej męczy się, kiedy spoglądamy na e-INK, niż jakakolwiek inny wyświetlacz, który możemy znaleźć w smartfonach. I tutaj faktycznie Moaan InkPalm Plus może zyskać w oczach użytkowników, którzy szukają mniejszego czytnika e-booków.

Moaan InkPalm Plus wyposażono w ekran e-INK o przekątnej 5,84 cala. W tym przypadku przekłada się to na rozdzielczość 1440×720 pikseli, a proporcje to 2:1. Urządzenie wyposażone zostało w procesor Rockchip RK3566, a do tego dochodzą jeszcze 2 GB RAM oraz 64 GB na dane. Sprzęt może korzystać zarówno z Wi-Fi 5, jak i Bluetooth 5.0, a naładujemy go z wykorzystaniem złącza USB typu C (5 V ładowarka w zestawie). Akumulator ma pojemność 2200 mAh, co ma zagwarantować żywotność na jednym ładowaniu nawet do 30 dni. Do pełna akumulator naładujemy w około 2,5 godziny, więc to całkiem niezły wynik. W przypadku Moaan InkPalm Plus ważne jest też to, że czytnik działa pod kontrolą Android 11, więc powinno być tutaj wsparcie dla zewnętrznych aplikacji.

Czytnik ma wymiary 158,9 x 78,65 x 6,9 mm oraz waży około 140 gramów, więc może być dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy dużo podróżują i szukają czegoś małego. Problem może być tylko z czytaniem, ponieważ taki ekran zbyt wiele nie pomieści. I cena też taka niezbyt zachęcająca. Moaan InkPalm Plus wyceniono w Chinach na 1099 juanów, co daje około 700 złotych.

Źródło: GizmoChina / JB

Sprawdź najnowsze wpisy