android-marshmallow-3_0

 

Po ochłonięciu i opadnięciu emocji, można na chłodno przyjrzeć się nowościom od Google. Jednak nie zapominajmy o historii związanej z Androidem. Zanim gigantowi z Mountain View udało się zdobyć ponad 80% rynku pojawiały się wzloty i upadki. W takim razie przyjrzyjmy się, jak co roku, co takiego mogliśmy podziwiać w ubiegłych latach.

 

W tym celu posłużymy się bardzo ciekawą infografiką stworzoną przez brytyjski portal Mobile Madhouse. Autorzy skupili się na najważniejszych cechach kolejnych wydań Androida, ale także, na końcu, znajdziecie kluczowe urządzenia, które przez ostatnie osiem lat zdobywały mobilny rynek:

infografika rozwoj androida asjkadskjasdjkads

(otwórz w nowej karcie, aby powiększyć)

Wrzesień w tym roku okazał się rewolucyjny dla wielu platform, ale czy Android faktycznie rozwija się w dobrą stronę? Wiele osób jest oburzonych małą liczbą nowości w wersji Marshmallow – zaliczacie się do nich?

Niemniej jednak zastanówmy się która wersja Robocika była najbardziej rewolucyjna? Ice Cream Sandwich? Lollipop? Podobnie tyczy się mobilnych urządzeń. To Samsung Galaxy S odmienił oblicze Androida czy może pierwszy Nexus?

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.