Galaxy S III dużo mniej szkodliwy dla zdrowia niż iPhone 4S! [infografika]

Newsy

 

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Wiele ostatnio mówi się o sporach i próbie prześcignięcia się w wielu kategoriach między Samsungiem a Apple. Tawkon podał w ostatnim czasie do wiadomości publicznej infografikę, przedstawiającą poziom promieniowania, jaki wytwarzają poszczególne smartfony.

W ramach krótkiego wprowadzenia, maksymalne SAR (specific absorption rate) to miara szybkości, z jaką ciało człowieka pochłania energię w trakcie działania na nie fal radiowych pola elektromagnetycznego. Zdefiniowano ją jako moc absorbowaną przez masę tkanek ludzkiego ciała. Maksymalne, dopuszczalne w obecnych komórkach SAR wg standardów amerykańskiego FCC wynosi 1,6 W/kg.

Oczywiście skoro mamy określone maksimum, to mniej równa się lepiej. A bohaterowie wspomniani w nagłówku tej wiadomości różnią się w tej kategorii znacznie, bo niemal 3-krotnie: iPhone z wynikiem 1,11 W/kg podczas gdy Samsung Galaxy S III wykazał jedyne 0,34 W/kg. Dziwić może jedynie rezultat uzyskany przez BlackBerry produkującego urządzenia dla biznesmenów, którzy przecież z założenia niemal nie odkładają telefonu od ucha.

Należy oczywiście pamiętać, że kwestia szkodliwości takiego promieniowania jest wciąż kwestią sporną i jednoznacznie nie udowodniono jego szkodliwego wpływu na zdrowie człowieka. Tak czy inaczej, dla swojego androidowego smartfona możecie pobrać aplikację od Tawkonu pomagającą uniknąć takich „bonusów”. A żeby było śmieszniej, Apple odrzuciło to oprogramowanie więc jeśli macie iPhona, możecie o nim tylko pomarzyć.

 

 

{youtube}Us4gZrSyWxI{/youtube}

 

Źródło: Twitter, Technologie.gazeta.pl

 


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x