nabi2-child-tablet

Jeśli szukacie tabletu dla swojego malucha, zapewne wiecie iż wszystkie tego typu urządzenia cechuje bardzo słaba specyfikacja. Zaprzeczeniem tego zjawiska zdaje się być tablet Nabi2, który zawstydzić może niejednego budżetowca w podobnej cenie.

Za mniej niż 200 USD dostajemy bardzo dużo, bowiem ekran 7 cali o rozdzielczości 1024×600, procesor NVIDIA Tegra 3 o taktowaniu 1,3 GHz, 1 GB RAM oraz 8 GB wbudowanej pamięci ROM. Na dokładkę liczyć możemy na kamerę internetową 2 Mpx, slot microSD, microUSB, złącze miniHDMI i Androida 4.0 Ice Cream Sandwich. Wygląda jak opis prototypu Nexusa 7? Nie, to zamknięte w typowo zabawkowej obudowie urządzenie dla małych dzieci. 

Łyżką dziegciu w specyfikacji jest najprawdopodobniej brak Sklepu Play, co oznacza konieczność zaopatrzania się w aplikacje za pomocą innych źródeł. 

Trzeba przyznać, że parametry Nabi2 powinny pozwolić nie tylko na oglądanie bajek – pozostaje jednak kwestia tego, czy małemu dziecku potrzeba potężnej NVIDII Tegry?

Źródło: liliputing

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Rafał Kaczor

Nazywam się Rafał Kaczor i od kilku lat jestem entuzjastą technologii mobilnych. Na początku 2011 roku zetknąłem się z systemem Android i od razu - poza paroma mankamentami - przypadł mi on do gustu. Od tamtej pory sporo czasu spędzam na modowaniu wielu urządzeń z Zielonym Robotem, poznawaniu kolejnych edycji platformy oraz propagowaniu rozwoju cyfrowego wśród polskiej młodzieży. Wolny czas spędzam na zabawie z mobilną technologią, grze w piłkę nożną oraz rozwijaniu takich zainteresowań jak historia i polska stara motoryzacja. Aktualnie pracuję jako redaktor na portalu Android.com.pl, przez co realizuję swoje pasje dotyczące branży IT oraz dziennikarstwa.