Samsung-Galaxy-Note

Od kilku miesięcy wiadomo, które modele Samsunga otrzymają aktualizację do najnowszej wersji Androida. W przypadku modelu Galaxy S II producentowi udało się dotrzymać terminów, jednak posiadacze Galaxy Note’a prawdopodobnie będą musieli uzbroić się w cierpliwość.

Sytuacja z aktualizacją smartfonów Samsunga nie wygląda najlepiej. Pod koniec grudnia ubiegłego roku, Samsung oficjalnie potwierdził, że modele Galaxy S II i Note otrzymają najnowszego Androida 4.0 ICS w pierwszym kwartale tego roku. Wraz z upływem kolejnych tygodni, użytkownicy coraz częściej pytali, kiedy pojawi się aktualizacja.

Norweski oddział Samsunga poinformował na Facebooku, że Android 4.0 dla Galaxy Note zostanie udostępniony dopiero w drugim kwartale tego roku. Nie wiadomo jednak, czy opóźnienie dotyczy tylko norweskich użytkowników, czy również osób z innych krajów krajów. Z niepotwierdzonych informacji wynika, że opóźnienie może mieć charakter globalny.

Nadal nie wiadomo, kiedy konkretnie Galaxy Note miałby otrzymać update. Dość lakoniczna odpowiedź Samsunga, wskazująca na drugi kwartał może oznaczać udostępnienie aktualizacji zarówno w ciągu kilku najbliższych tygodni, jak i to, że ICS pojawi się dopiero w czerwcu.

źródło: GSMArena / Samsung Norge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula