Viota M970 – niedrogi tablet z Androidem 4.0

Paweł Cebula Newsy 2012-03-07

Viota
Wśród wielu nowości, jakie zostały zaprezentowane na trwających właśnie targach CeBIT nie mogło zabraknąć urządzeń z systemem Android. Firma Viota zaprezentowała nowy tablet M970, który działa pod kontrolą Androida 4.0.

Viota zdecydowanie nie zalicza się do grona największych producentów sprzętu. Tablet M970 został wyposażony w ekran o przekątnej 9.7 cala i rozdzielczości 1024 x 768 pikseli. Procesor, ARM Cortex A8, ma co prawda tylko jeden rdzeń, jednak jest taktowany z częstotliwością 1.5 GHz. Urządzenie ma oferować 1 GB pamięci RAM i 4 GB wbudowanej pamięci.

Bateria zastosowana w M970 ma pojemność 6000 mAh. System operacyjny, wykorzystywany w tym tablecie to najnowsza wersja Androida 4.0 ICS. Co zaskakujące, producent wykorzystał układ graficzny Mali 400, który jest znany np. z Samsunga Galaxy S II. Ponadto urządzenie będzie obsługiwać łączność 3G.

Producent zapowiada, że sugerowana cena dla tego modelu została ustalona na poziomie 120 dolarów, co bez wątpienia byłoby bardzo atrakcyjną ofertą. W Stanach Zjednoczonych tablet ma trafić do sprzedaży w ciągu najbliższych miesięcy – nie wiadomo, czy i kiedy pojawi się w Europie.

źródło: The Verge


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x