[MWC 2015] Google zapowiada Android Pay

Newsy

vrg_0657

 

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Producenci smartfonów coraz mocniej angażują się w rozwój płatności mobilnych. Swój standard dokonywania zakupów przy użyciu telefonów ma już Apple (Apple Pay) oraz Samsung (Samsung Pay). Google jest pionierem w tej kwestii, ponieważ przy użyciu Google Wallet Amerykanie mogli płacić w sklepach już w 2011 roku. Dziś Sundar Pichai zapowiedział kolejny krok w rozwoju androidowych płatności – Android Pay.

 

W porównaniu do konkurencyjnych rozwiązań Android Pay ma być raczej API, z którego będą mogły korzystać np. banki w danych krajach. Jego zastosowanie pozwoli na płatność przy użyciu NFC oraz zatwierdzanie jej czujnikami biometrycznymi, do których zaliczają się czytniki linii papilarnych.

 

Wdrożenie Android Pay pozwoli na znaczne upowszechnienie płatności mobilnych wśród użytkowników systemu mobilnego Google. Czekacie na wprowadzenie tej usługi w życie? A może korzystacie z podobnych rozwiązań, jak np. PeoPay?

 

Źródło: The Verge


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x