ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Nokia 125 i Nokia 150

Dwie proste Nokie zaprezentowane – na takie telefony wciąż jest masa chętnych

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Prawda jest taka, że nie każdy potrzebuje smartfona. Wielu osobom wystarczy prosty telefon, który służy jedynie do obsługi połączeń głosowych, ewentualnie do słuchania muzyki bądź radia. Takie konstrukcje sprawdzają się także podczas pracy w trudnych warunkach, kiedy znacznie droższego smartfona jest nam zwyczajnie szkoda. Są także idealne na wycieczki, kiedy chcemy się odciąć od świata, ale przy okazji zachować jakąś możliwość kontaktu. I tu pojawia się HMD z modelami Nokia 125 i Nokia 150.

Nokia 125 i Nokia 150

https://twitter.com/sarvikas/status/1260194381048373253?s=20

HMD Global dokładnie wyjaśniło jaka idea stała za stworzeniem tych budżetowych telefonów:

Proste pozostają popularnym wyborem zarówno wśród konsumentów, jak i firm. My natomiast dobrze wiemy, że ergonomiczny design jest ważny dla naszych klientów. Dlatego opracowaliśmy zupełnie nową formę dla tej kategorii, z konstrukcją, która maksymalizuje użyteczność. Jednocześnie wprowadzamy duże 2,4-calowe ekrany do najbardziej przystępnych cenowo urządzeń. Oba telefony oferują proste, a jednocześnie niezwykle niezawodne wrażenia — z telefonem Nokia 150 wyposażonym w funkcje multimedialne i baterię, która pozwala rozmawiać przez cały dzień i noc, a czas czuwania trwa tygodniami.

Oczywiście warto tutaj podejść z pewną rezerwą co do obietnic względem baterii. Nokia zawsze lubiła nieco ubarwiać ten parametr w swoich prostych telefonach.

Zobacz też: 35 gier na Xbox One w świetnych cenach dla posiadaczy abonamentu Gold – nowe promocje w Microsoft Store

Myślę, że dokładne opisywanie parametrów tych telefonów to raczej strata czasu. Zamiast tego skupie się jedynie na tych, które są istotne z punktu widzenia użytkownika. Zacznijmy od gorzej wyposażonego modelu:

Nokia 125

Nokia 125

Telefon ten został pozbawiony niemal wszystkich funkcji multimedialnych. Nie znajdziemy w nim ani odtwarzacza MP3, ani prostego aparatu. To, co znajduje się z tyłu jego obudowy to po prostu dioda świecąca, która ma pełnić funkcję latarki. Jedynym dodatkiem, który może umilić obcowanie z tym telefonem, jest Radio FM. To działa nawet bez podłączenia słuchawek. Jeśli chodzi o jej wyświetlacz, to mówimy o 2,4-calowym panelu o rozdzielczości 320 × 240. Nokia 125 została wyposażona w baterię 1020 mAh. Mówiąc szczerze, to jest to spory regres. Nokia na przestrzeni lat oferowała wiele znacznie lepiej wyposażonych prostych telefonów. Niektóre miały nawet popularne komunikatory internetowe i przeglądarkę. O wszystkim zadecyduje jednak cena urządzenia. Ta jak na razie jest nieznana. Telefon pracuje pod kontrolą systemu S30+, który powstał we wsółpracy z MediaTekiem.

Nokia 150

Nokia 125 i Nokia 150

Telefon ten prezentuje się już o wiele lepiej, jeśli chodzi o funkcje dodatkowe. Lepiej nie znaczy jednak dobrze. Nie zapominajmy jednak, że grupą docelową są osoby, które oczekują prostego sprzętu. Tutaj w przeciwieństwie do tańszego modelu znajdziemy jednak aparat VGA i odtwarzacz MP3. Niestety, oferuje on jedynie 4 MB pamięci wewnętrznej. Na szczęście został wyposażony w slot kart pamięci. Jeśli więc chcemy korzystać z jego multimedialnego potencjału, to powinniśmy taką dokupić. Wszystkie pozostałe parametry ma takie same jak Nokia 125. Jego cena również jeszcze nie jest znana.

Źródło: Phonearena

Sprawdź najnowsze wpisy