ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

HTC J Butterfly na wyłączność dla Japończyków – wodoodporna odmiana One (M8)

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
htc j butterfly one

Sony od dłuższego czasu produkuje smartfony posiadające w specyfikacji certyfikaty świadczące o zwiększonej odporności na wilgoć i kurz. W tym roku również Samsung postanowił postarać się o taki dodatek w swoim flagowym modelu Galaxy S5. Jeszcze tylko z czołówki LG nie stworzyło flagowego modelu, który byłby wodoodporny.

Nie wspomniałem o HTC, gdyż Tajwańczycy właśnie zaprezentowali odmianę One (M8) ożywiając tym samym serię Butterfly. W Japonii pojawił się model oznaczony właśnie jako J Butterfly, którego wnętrzności to nic innego jak tegoroczny flagowy smartfon firmy w nowej obudowie i kilkoma innymi zmianami. Mobilne urządzenie, które dostępne będzie na wyłączność w Kraju Kwitnącej Wiśni, podobnie jak pierwowzór będzie posiadał układ Snapdragon 801 czy też 5-calowy wyświetlacz FullHD. Jednak mimo że J Butterfly posiada dwa moduły aparatu z tyłu to jeden z nich nie korzysta już z technologii UltraPixel (4 MPx), a w zamian jest to matryca 13 MPx znana z One E8 czy też One Mini 2. Kolejna zmiana to oczywiście obudowa, która teraz jest wodoodporna, ale jej wygląd nie ma praktycznie nic wspólnego z pierwowzorem. Dalej znajdziemy tutaj głośniki BoomSound, ale zostały one umieszczone już w opakowaniu wykonanym z tworzyw sztucznych, a więc po prostu plastiku. System dodatkowo został pozbawiony nakładki Sense, co widać po grafikach prasowych, na których ujawnia się również współpraca z JBL:

htc j butterfly one jbl sluchawki
htc j butterfly one dot
htc j butterfly one dot 2
htc j butterfly one 6
htc j butterfly one 5
htc j butterfly one 4
htc j butterfly one 3

HTC J Butterfly, jak widać, będzie dostępny w wielu wersjach kolorystycznych, a jego sprzedaż ma wystartować pod koniec sierpnia i dostępny będzie tylko u japońskiego operatora KDDI. Chcielibyście ujrzeć ten model w Polsce?

źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy