Wyświetlacze do iPhone od BOE

iPhone 7 w polskich sklepach tani jak nigdy wcześniej

2 minuty czytania
Komentarze

Smartfon iPhone 7 jeszcze nigdy nie był tak tani, jak w ostatnim czasie. Przynajmniej jeśli mówimy o polskich sklepach, oferujących sprzęt z oficjalnej dystrybucji. Ceny tego modelu zbliżyły się w nich do kwot, które musielibyśmy wydać, chcąc kupić jedną z ostatnich dostępnych sztuk iPhone’a 6S.

Jak tani jest iPhone 7 w tym momencie?

Późną jesienią 2019 roku oraz w okresie przedświątecznym iPhone 7 w polskich marketach z elektroniką był w cenie zbliżonej do 2 tysięcy złotych. Ostateczna kwota zależała od wersji pamięciowej oraz (czasem) także kolorystycznej, zdarzały się oferty 1750 – 1850 zł, jednak ciężko było znaleźć tańszy egzemplarz. Obecnie w popularnych elektromarketach iPhone 7 w podstawowej wersji pamięciowej kosztuje w granicach 1400-1550 zł. Warto wspomnieć, że są to ceny regularne, nie mówimy o żadnej specjalnej promocji. W mniej znanych sklepach oraz na Allegro omawiany telefon znajdziemy w jeszcze niższej cenie.

Jeszcze kilka miesięcy temu normą było, że iPhone 7 kosztuje prawie 2 tysiące złotych. Zza jego obecną cenę mogliśmy mieć co najwyżej iPhone’a 6 lub 6S. Mimo wyższej niż teraz ceny, przez wielu komentatorów iPhone 7 był uznawany za najlepszy model Apple jeśli chodzi o relację jakość/cena. Czy więc dziś mamy idealny moment na zakup tego telefonu? To już kwestia mocno dyskusyjna. Sytuacja na rynku nieco się zmieniła. Konkurencja nie stoi w miejscu, a 32 GB pamięci wbudowanej, jaką oferuje podstawowa wersja siódemki, to naprawdę nie jest dużo. Procesor Apple A10 nie jest tak dobry, jak jego następcy. Z kolei ekran o przekątnej 4,7″ i rozdzielczości 1334 × 750 px od dawna na nikim nie robi wrażenia.

Czytaj także: Produkcja iPhone’a 9 już wkrótce się rozpocznie

Malejące ceny iPhone’a 7 mogą być też spowodowane zbliżającą się premierą iPhone’a 9, lub, jak kto woli, iPhone’a SE 2. Model ten ma mieć podobną bryłę co iPhone 7 oraz 8. Jego parametry będą jednak prawdopodobnie znacznie lepsze, a przewidywana cena telefonu w Polsce to ok. 2000 zł.

Motyw